iStores.sk

Recenzia slúchadiel Samsung Hybrid In-Ear

Samsung Headphones In-Ear FitSamsung Galaxy S6 sa už predáva nejakú dobu, no my sme ho mali možnosť testovať medzi prvými a zároveň sme tak mohli poznať tajomstvá jeho krabice. Súčasťou balenia sú aj nové slúchadlá s dizajnom, ktorý môže byť trochu povedomý užívateľom telefónov iPhone, ktoré ponúkajú slúchadlá EarPods. Tieto slúchadlá nesú označenie Samsung In-Ear Fit (EO-EG920BW) a ako sme sa sami presvedčili, kvalita zvuku z týchto slúchadiel naozaj stojí za to. Zvlášť keď vezmete do úvahy, že ide len o slúchadlá pribalené k telefónu.

Prečo je však kvalita slúchadiel na tak vysokej úrovni? Osobne by som to pripísal tomu, že o zvukovú stránku slúchadiel sa podieľali inžinieri zo Sennheiseru, čoho výsledkom sú práve tieto Samsung-Sennheiser slúchadlá. Kvalita zvuku je na veľmi dobrej úrovni a rozhodne potešia hlboké basy, aj keď pochopiteľne nejde o tak dunivý zvuk ako na slúchadlách, ktoré sú určené priamo na to. Ak si však pustíte hip-hop či elektroniku, úroveň basov vás poteší. Nijak neprehlušujú stred ani výšky, ktoré sú tiež celkom výrazné. Pokiaľ sa rozhodnete pustiť si Queen vo FLAC, potom môžete rozoznať jednotlivé nástroje aj v náročnejších pasážach, pokiaľ sa poriadne započúvate. Čistotu zvuku si však všimnete najlepšie v jednoduchších skladbách či gitarových sólach. Ako príklad by som mohol uviesť Nothing Else Matters od Metallicy. To sa mi počúvalo naozaj dobre.

Na kvalite zvuku sa mi tiež páčila hlasitosť. Maximálna hlasitosť je však podľa môjho názoru až príliš hlasná a neodporúčal by som ju skúšať. Iba ak sa chcete naozaj nechať pohltiť zvukom, prípadne keď počúvate skladby, ktoré sú štandardne tichšie. Galaxy S6 však myslí na to, že nemáte v pláne ohluchnúť a tak sa hlasitosť po pripojení slúchadiel vždy resetuje na 50%, aj keď sa rozhodnete rýchlo vymeniť dve slúchadlá (potvrdené pri rýchlej zmene slúchadiel pri porovnaní s Apple EarPods). To je však už záležitosť telefónu, nie slúchadiel.

Samsung In-Ear Fit

Apple EarPods vs. Samsung Hybrid In-Ear

Keď som už spomenul tie Apple EarPods, môžeme sa pustiť na porovnanie. Aby to nevyzeralo, že by Samsung Galaxy S6 obsahoval nejaký čip, ktorý by detegoval slúchadlá od Applu a nezhoršoval ich kvalitu, počúvali sme na dvoch zariadeniach. V prvom rade to bol Galaxy S6, v druhom rade iPhone 5c. V oboch prípadoch vyhrali po zvukovej stránke slúchadlá Samsung, ktoré sú výrazne hlasnejšie oproti EarPodom a tiež majú (vyššie spomínané) hlbšie basy. Kvalita stredov a výšok je však pri oboch slúchadlách rovnaká. Po dizajnovej stránke by som lepšie ohodnotil EarPods, keďže tie sa nezasúvajú hlbšie do ucha a nestane sa vám pri nich, že by ste si ich omylom zle nasadili a boleli vás z nich uši. Majitelia telefónov s Androidom a zvlášť od Samsungu však kvalitou zvuku určite nepohrdnú!

Samsung In-Ear Fit

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Zajímavé funkce a první pohled na nový fitness náramek Samsung Gear Fit 2 Pro
Další zajímavosti a první videopohled na nové Gear IconX
Druhá generace bezdrátových sluchátek Samsung Gear IconX je tady. Nabízí nové funkce a lepší výdrž baterie
Samsung představil chytré hodinky Gear Sport. Míří především na plavce
Herní zážitky na nové úrovni: Samsung představuje první herní QLED monitory podporující technologii HDR
Je voděodolný smartphone skutečně voděodolný? Dejte si pozor na nečekané utopení telefonu
Kompletní seznam originálního příslušenství pro Galaxy Note 8
Proměňte smartphone v počítač. Český Samsung láká novými videi na DeX
Chytrý Bixby reproduktor spatří už brzy světlo světa, potvrdil Samsung
Nové hodinky Samsung Gear S4 se představí už příští týden
Gear VR controller icon
Samsung vydal nové brýle Gear VR šité na míru Galaxy Note8
Samsung vylepšil svou stanici DeX. Naučila se další triky a nově si na ní i plnohodnotně zahrajete hry
V balení Galaxy Note8 mají být prémiová AKG sluchátka. Jejich dostupnost je však nejasná
Samsung představil nový sportovní náramek Gear Fit2 Pro
Nestačí vám váš monitor? Samsung se tento týden pochlubí největším herním QLED monitorem na světě
Nové hodinky Gear Fit2 Pro budou dražší, než se předpokládalo
Samsung představil nový externí SSD disk T5 – maličký hliníkový krasavec s přenosovou rychlostí 540 MB/s
Nástupce hodinek Samsung Gear Fit2 se ukáže už příští týden a dostane přídatek “Pro”