Zavřít reklamu

galaxy S6 fotakSamsung Galaxy S7 je vlajkovou loďou kórejského výrobcu a je jasné, že mobil musí ponúkať množstvo inovácií. To chce Samsung dodržať a aj keď bude telefón zvonka takmer rovnaký, vnútri ho čakajú viaceré príjemné zmeny. Jednou z nich je, že prístroj bude mať obojstranný USB-C port namiesto dnešného microUSB portu, vďaka čomu bude prenosová rýchlosť vyššia, no taktiež nebude záležať na tom, akou stranou pripojíte kábel. Dokonca dôjde k výraznému skráteniu nabíjacej doby: nabijete ho už za 30 minút.

Ďalšou veľkou zmenou má byť technológia haptickej odozvy ClearForce, ktorá je veľmi podobná tej na iPhone 6s (3D Touch). Technológiu mu poskytne firma Synaptics, ktorá dnes dodáva snímače odtlačkov prstov pre Samsung. Technológia by mala na telefóne fungovať tak, že užívatelia si budú môcť s jej pomocou urýchliť používanie telefónu, prípadne budú môcť používať haptickú odozvu na prístup k pokročilejším funkciám. Rovnako tak má využitie pri hrách alebo bude slúžiť na odomknutie obrazovky.

Správa sa napokon zamerala na fotoaparát. Očakáva sa, že Samsung Galaxy S7 bude mať fotoaparát s niekoľkými vylepšeniami. Spoločnosť chce použiť 20-megapixelový modul, ktorý sa dokonca objavil v informáciach pre investorov. Čip však bude vyrobený pomocou 28nm výrobného procesu, vďaka čomu bude až o 23% tenší než ten v Galaxy S6, vďaka čomu je možné, že fotoaparát nebude vytŕčať z tela telefónu. Okrem toho bude fotoaparát využívať farebný vzor RWB, čo sa odrazí na zvýšenej citlivosti voči svetlu a rovnako tak bude vylepšená kvalita nočných fotiek, respektíve fotiek v slabých svetelných podmienkach.

Samsung Galaxy S7 Plus side

*Zdroj: PhoneArenaWSJ

Dnes nejčtenější

.