Zavřít reklamu

Gear-VR-Internet-BrowserVirtuálna realita Gear VR ponúka už dnes celkom veľké množstvo obsahu, ktorý tu môžete sledovať alebo hrať, aj keď tých hier je tu výrazne menej. Samsung však pravidelne dopĺňa ponuku aplikácií vo virtuálnej realite a najnovšie obohatil ponuku o Samsung Internet. V podstate ide o internetový prehliadač navrhnutý priamo pre Gear VR, pričom rozhranie tohto prehliadaču využíva niektoré z dávnejšie patentovaných technológii. Predovšetkým je to teda virtuálna klávesnica poletujúca po virtuálnom svete.

Samotná klávesnica nie je príliš komplikovaná a pôsobí ako klávesnica, na ktorú ste zvyknutí z Galaxy S6-ky alebo S6 edge+. Má však trochu inakšie naklonenie, ale to sa dalo viacmenej čakať. Prípadne ak by ste s ňou mali problémy, stále môžete použiť svoj hlas. Napokon, Samsung Internet berie do úvahy fakt, že virtuálna realita má 360° a práve tomu je prispôsobená práca s otvorenými kartami. Totiž, namiesto toho aby ste sa prepínali medzi otvorenými kartami, v skutočnosti sa stačí otočiť od jednej karty smerom k druhej a tú môžete začať používať.

Gear VR Internet View

Súčasťou celej skúsenosti je aj Gaze Mode, v ktorom môžu užívatelia nastaviť prehliadač tak, že netreba nikam klikať a funkcie menu sa aktivujú podľa toho, kam sa pozeráte. Prehliadač má samozrejme vstavanú podporu pre HTML5 a podporu pre 360-stupňové a 3D videá, ale nepodporuje Flash. Ten však už pomaly nepodporuje ani samotné Adobe, ktoré nedávno premenovalo aplikáciu Flash Professional na Adobe Animate.

Internet Beta je dostupný už teraz v obchode Oculus Store zadarmo. Kompatibilný je so všetkými podporovanými zariadeniami – Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, Note 4 a Note 5.

Gear VR Internet Video Player

Gear VR Internet Bookmarks

Gear VR Internet Keyboard

Gear VR Internet Home

Dnes nejčtenější

.