Zavřít reklamu

Galaxy S6 Edge_Combination2_Black SapphireSamsung Galaxy S6 je skvelé zariadenie a môžeme povedať, že ide o doposiaľ to najlepšie, čo juhokórejská spoločnosť za posledné roky priniesla. Napriek tomu, že toto zariadenie je výrazne pokročilejšie oproti predošlým telefónom, má aj svoje problémy, ktoré nemusia zrovna potešiť. Ako napríklad novoobjavená chyba, vďaka ktorej môžu hackeri začať odpočúvať vaše hovory v prípade, že sú užívatelia pripojení k infikovanej stanici.

Ak by sa totiž náhodou stalo, že sa so svojim mobilom náhodou dostanete do dosahu falošného vysielača, potom by mohli hackeri získať možnosť počúvať, o čom sa práve rozprávate s osobou na druhom konci mobilnej linky. Využíva sa pritom chyba v baseband čipoch Shannon, ktoré sú súčasťou Galaxy S6, Galaxy S6 edge a ďalších zariadení. Tá totiž spôsobuje, že sa mobil automaticky pripojí k najbližšej sieti bez nejakého bližšieho overovania a preto sa môže pokojne stať, že sa mobil pripojí tam, kam by nemal.

Pokiaľ by ste sa k takejto sieti pripojili, infikovaná stanica automaticky prepíše firmware baseband čipu v mobilnom telefóne a ten následne začne presmerovávať hovory cez proxy server, ktorý zaznamenáva hovory a ich kópie posiela hackerom. Všetko sa samozrejme deje bez toho, aby o tom užívateľ vedel a užívatelia sa tak môžu stať obeťou špehovania. Našťastie, tvorcovia sa nepodelili so svetom o ďalšie detaily, pretože nechcú nikoho ohroziť. A okrem toho, šanca, že by niekto chcel špehovať práve vás, je malá – pokiaľ nie ste významný politik, multimilionár alebo mafián, po ktorom pátra polovica zemegule. Chybu objavila dvojica výskumníkov, Daniel Komaromy a Nico Golde.

Samsung Galaxy S6 Display

 

*Zdroj: The Register

Dnes nejčtenější

.