Zavřít reklamu

Samsung GALAXY A5Už je to pár dní, čo sa hovorí o tom, že Samsung pracuje na druhej generácii svojej strednej triedy “Galaxy A”, ktorá debutovala modelmi A3, A5 a A7. Predstavené boli ešte minulý rok, do predaja sa však nástupcovia obľúbenej Alphy dostali až na začiatku tohto roku a zrejme nie je divom, že Samsung pripravuje refresh na ďalší rok. A teraz sa ukazuje, že juhokórejská spoločnosť na ňom skutočne pracuje a budúce modely ponúknu na svoje pomery skutočne prémiový dizajn. Totiž, zatiaľ čo tohtoročné modely boli hliníkové, edícia 2015/2016 ponúkne kombináciu hliníkového rámu a skleneného zadného krytu, ktorý má aj Galaxy S6.

Spoločnosť chce takto potvrdiť, že modely Galaxy A3 a A5 sú modelmi, ktoré sa vám budú jednak páčiť a jednak vás prekvapia prijateľnou cenou. Teda, dúfajme. Nižšej cene napomáha hlavne slabší hardvér, ktorý na vlajkové lode nedosahuje, v strednej triede si však nájde svoje miesto. Nová generácia Galaxy A3 disponuje 4.7″ HD displejom, štvorjadrovým procesorom s frekvenciou 1.5 GHz a operačnou pamäťou RAM s veľkosťou 1,5 GB. Ďalej sa vyznačuje 16GB vstavaným úložiskom, 13-megapixelovým zadným fotoaparátom a 5-megapixelovou selfie kamerou. O Galaxy A5 toho veľa známeho nie je, ale už máme informácie o Galaxy A7. Ten ponúkne 5,2-palcový Full HD displej, procesor Exynos 7 Octa s taktom 1.6 GHz, 2GB RAM. Ďalšie aspekty sú totožné s novou A3-kou.

Prítomný je aj snímač odtlačkov prstov, čo naznačuje podporu Samsung Pay. Nedivili by sme sa, Samsung chcel, aby bola jeho platobná služba čo najrozšírenejšia. A to môže s takto nadizajnovanými telefónmi celkom rýchlo dosiahnuť. Vidíme nový tvar hliníkového rámu, ktorý nie je plochý ale rozdelený na tri časti, čím môže trochu pripomínať napríklad Xperiu Z3. Okrem toho sa zdá, že sklíčko na vrchnej strane má zakrivené okraje. Potom to vyzerá, že Home Button je kvôli snímaču odtlačkov prstov o niečo väčší a pripomína viac ten z Note 5 ako ten z S6. Vidíme tiež o trochu inakší tvar reproduktorov na spodnej strane.

Samsung Galaxy A5 2015 Edition

Samsung Galaxy A5 2015 Edition

Samsung Galaxy A5 2015 Edition

Samsung Galaxy A5 2015 Edition

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.