Zavřít reklamu

Galaxy ViewSamsung dodržal svoj sľub a oficiálne predstavil svoj najväčší tablet. A vlastne by sa dalo povedať, že predstavil najväčší tablet všeobecne. Spoločnosť totiž odhalila Galaxy View, prístroj s monštróznym 18.4-palcovým dotykovým displejom, zabudovaným stojanom a váhou 2,65 kilogramu. Áno, je to skutočne ťažké zariadenie, ktoré sa bude prenášať celkom ťažko. Ale váha by vám nemala vadiť, pretože toto monštrum nie je určené na dlhodobé prenášanie. Je to zariadenie, ktoré vám má poslúžiť ako menší televízor a vzhľadom k jeho rozmerom by sa dalo povedať, že tento účel naozaj spĺňa.

Spĺňa to aj rozlíšením, ktoré je Full HD, čo však môže technologických nadšencov zamrzieť vzhľadom k tomu, že dnes už malý mobil ponúka rozlíšenie značne vyššie, 2560 x 1440 bodov. Tablet sa celkovo vyznačuje hardvérom strednej triedy, ktorý by ale nemal nijak prekážať pri tom, že na ňom budete predovšetkým sledovať videá z YouTube, surfovať po internete a sem-tam hrať aj nejaké tie hry. Tie však budete hrať s gamepadom, keďže šanca, že budete takúto ozrutu otáčať pri hraní závodných hier a k tomu ju ešte držať v ruke, je nemysliteľné. Teda ak nie ste John Cena alebo Chuck Norris.

Galaxy View v sebe ukrýva osemjadrový procesor s frekvenciou 1.6 GHz, 2GB RAM a na výber je z 32 alebo 64GB úložiska. Súčasťou je aj predná kamera s rozlíšením 2,1 megapixelu, vhodná na telefonovanie cez Skype. Nachádza sa tu tiež otvor pre microSD kartu a v tablete nájdete tiež Android 5.1 Lollipop. Sklame však batéria, ktorá mohla byť oveľa väčšia. Je tu totiž len 5 700 mAh akumulátor, ktorý zabezpečuje 8 hodín prehrávania videa. Pri takýchto rozmeroch sme však čakali aspoň týždňovú výdrž na jedno nabitie. Len je pravda, že by sme to aj patrične dlho nabíjali. Zariadenie sa začne v USA predávať 6. novembra/listopadu za cenu 599 dolárov, avšak dorazí aj na Európsky trh.

Samsung Galaxy View

Samsung Galaxy View

Dnes nejčtenější

.