Zavřít reklamu

Samsung logoSamsung, respektíve jeho divízia spotrebnej elektroniky, to posledné dva roky nemala vôbec ľahké. Spoločnosť totiž každým jedným štvrťrokom oznamovala pokles zisku aj predajov svojich produktov a snažila sa tento trend zvrátiť všemožnými spôsobmi. Mimo iného tiež vymenila šéfdizajnéra mobilných zariadení a dôsledok tejto zmeny môžeme vidieť tento rok, keď spoločnosť vydala hliníkovú strednú triedu, sklenenú Galaxy S6 a ohybné displeje u tých najprémiovejších modelov.

Zdá sa, že zmena sa vyplatila, pretože Samsung práve po siedmych štvrťrokoch neustáleho poklesu oznámila svoj prvý zisk. Stalo sa tak v podstate prvýkrát od čias Galaxy S4, keďže minuloročná Galaxy S5 nemala tak veľký úspech, ako by sa čakalo. Napokon teda Samsung oznamuje, že jeho tržby činili 45,6 miliardy dolárov, z čoho má 6,42 miliardy čistý zisk. Pre porovnanie, minulý rok mal Samsung zisk len vo výške 3,7 miliardy, tržby však činili 41,7 miliardy dolárov. Tiež došlo ku štvrťročnému nárastu o 6%, pričom sa na tom významne podieľa jeho biznis s polovodičmi a displejmi.

Tomu sa zisk zvýšil o 440 miliónov dolárov, zatiaľ čo smartfóny zarobili 2,1 miliardy dolárov. Rozhodne to poteší, zvlášť ak vezmeme do úvahy, že minulý rok takto Samsung zarobil len 1,54 miliardy dolárov. Prémiový dizajn sa teda Samsungu naozaj vyplatil. Spoločnosť potvrdila, že zaznamenala značný rast na trhu a ďakuje predovšetkým mobilom Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+, a sériám Galaxy A a Galaxy J. Rovnako tak tomu pomohlo zníženie cien u modelov Galaxy S6 a S6 edge. Spoločnosť tiež očakáva, že v predvianočnom období sa bude jeho mobilom dariť tak dobre ako tento štvrťrok a zrejme aj lepšie. Berie však do úvahy, že konkurencia môže byť tento štvrťrok silnejšia. Preto sa Samsung bude radšej sústrediť na udržanie ziskov na súčasnej úrovni.

Samsung Logo

*Zdroj: Samsung

Dnes nejčtenější

.