Zavřít reklamu

Galaxy S6 edge+Ako už zrejme viete, Samsung zvykne z času na čas na svojom blogu zverejniť infografiku, v ktorej popisuje buď výhody svojich produktov alebo vás zoznámi s ich hardvérom alebo vám ukáže nejaké zaujímavosti – napríklad históriu. Spoločnosť však teraz svoj marketing sústredí na Galaxy S6 edge a Galaxy S6 edge+, dva mobily s futuristickým a zároveň luxusným dizajnom, ktoré napriek vyššej cene dokázali zatieniť štandardnú Galaxy S6. A zároveň dokázali, že sa o Samsungu opäť hovorí ako o dôležitom hráčovi na mobilnom trhu.

Nie je preto divom, že spoločnosť vydala novú infografiku, v ktorej prezentuje zásadné výhody svojej „veľkej“ vlajkovej lode pre európsky trh, ktorým je Galaxy S6 edge+. V grafike Samsung odprezentoval niekoľko dôležitých vlastností. V prvom rade je to veľký, 5.7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením QHD pri hustote 518 ppi. Dôležitou vlastnosťou displeja je jeho ohnutie na oboch stranách, kde Samsung vraví, že mobil sa môže pýšiť najlepším zážitkom zo sledovania obsahu. Neoddeliteľnou funkciou je aj možnosť živého streamovania obsahu na YouTube s pomocou zadnej alebo prednej kamery, takže sa viete s priateľmi podeliť o zaujímavé momenty v reálnom čase. Takáto funkcia si vyžadovala výkonnejší hardvér a aj preto je Galaxy S6 edge+ prvým mobilom Samsungu, v ktorom nájdete 4GB RAM.

Rohový displej má tiež využitie v podobe „rohových“ funkcií. Tie zahŕňajú napríklad moju mimoriadne obľúbenú možnosť zobraziť čas na zhasnutej obrazovke. Bok displeja však umožňuje rýchlo pristupovať k obľúbeným kontaktom a aplikáciám, ktoré si sem môžete pridať. Osobne tipujem, že po update na Android M bude bočný panel nejak prepojený s funkciou predvídania, kde Android sleduje, ktoré aplikácie zvyknete používať najčastejšie v určitých častiach dňa a odporúča vám ich. Vďaka funkcii OnCircle potom viete svojim priateľom posielať smajlíky, aby ste rýchlo vyjadrili svoje pocity.

Samsung sa tiež chváli fotoaparátom. Nie je o čom diskutovať, Galaxy S6 edge+ má kvalitný, 16-megapixelový fotoaparát s chytrou optickou stabilizáciou a automatickým HDR. A samozrejme s vysokou kvalitou fotiek, ktorá sa rovná iPhonu 6 a dokonca ho miestami predbieha, ako sme sa presvedčili. Vpredu je to pre zmenu 5-megapixelový fotoaparát, taktiež kvalitný, s Auto HDR podporou.

Samsung Galaxy S6 edge+ Infographic

Související články

Dnes nejčtenější

.