Zavřít reklamu

Samsung Gear S2Samsung si nechal predstavenie svojich nových inteligentných hodiniek až na jeseň/podzim a narozdiel od minulého roku, kedy vydal štyri modely, tento rok vydal len dva a oba sú kombináciou inovácií a módneho doplnku. Presne tak by sa dali definovať nové inteligentné hodinky z dielne Samsungu, ktoré ponúkajú okrúhly dotykový displej, točivú lunetu a v neposlednom rade aj mnoho užitočných aplikácií. Medzi ne patrí aj niekoľko aplikácií od partnerov, ktorých najnovšie nazval ako „nadčasových“.

Sú to spoločnosti, ktoré vyvinuli také aplikácie, ktoré využívajú schopnosti hodiniek na maximum a snažia sa tak čo najviac spríjemniť používanie svojich produktov s pomocou inteligentných hodiniek Samsung Gear. Medzi aplikácie od launch partnerov patria aplikácie Nike+ Running, Twitter Trends, Line Messenger, Yelp, Volkswagen, SmartThings (od minulého roku patrí Samsungu), Kevo a Voxer. Všetky z menovaných aplikácií sa vyznačujú tým, že sú perfektne prispôsobené pre nové užívateľské rozhranie a využívajú točivú lunetu na to, aby sa užívatelia mohli pohybovať medzi jednotlivými funkciami a možnosťami v daných aplikáciách. Napokon Samsung očakáva, že rovnako účelne sa rozhodnú schopnosti Gear S2 zužitkovať aj ďalší vývojári.

A ako ich využívajú partnerské aplikácie?

  • Nike+ Running: Užívatelia majú možnosť vždy vidieť čerstvé informácie o svojom cvičení, vrátane vzdialenosti, dĺžke behu a tempe. Rovnako tak vás vie aplikácia motivovať a organizovať váš cvičebný plán
  • Twitter Trends: Písať na tak malej obrazovke je náročné a v prípade kruhového displeja prakticky nemožné. Práve preto Twitter umožňuje majiteľom Gear S2 sledovať tie najčerstvejšie udalosti, avšak nie je možné tweetovať.
  • Line: Bezplatná IM aplikácia sa tu vyznačuje jednoduchým ovládaním a tiež prináša vlastné ciferníky s kreslenými postavičkami na pozadí.
  • Yelp: Recenzie a informácie o reštauráciách, letoch, obchodoch a kaviarňach sú teraz k dispozícii aj na hodinkách Gear S2 a vy ich tak máte doslova „vždy po ruke“.
  • Volkswagen: Nastal čas posunúť sa ďalej a aj Volkswagen má autá, ktoré sú prepojené s vašimi zariadeniami cez internet. Vďaka funkcii e-Remote viete okamžite pristupovať k informáciám o svojom aute, viete skontrolovať, či má zamknuté dvere, môžete zapnúť klimatizáciu a pokiaľ máte elektrické auto, tak ho môžete odpojiť z nabíjačky. Informácie o emisiách tu však nehľadajte.
  • SmartThings: Spoločnosť, ktorú Samsung odkúpil minulý rok, má svoju vlastnú aplikáciu pre Gear S2. S jej pomocou môžu užívatelia ovládať jednotlivé kúsky inteligentnej elektroniky vo svojej domácnosti a tiež môžete kontrolovať situáciu na diaľku. Pretože človeka z času na čas prepadne ten pocit neistoty, či zamkol dvere alebo či nenechal zapnuté lampy. Prípadne si môžete nastaviť na diaľku tak, aby už bolo všetko pripravené na váš návrat domov.
  • Kevo by UniKey: Bezpečnosť nadovšetko. Pokiaľ používate inteligentné zámky od UniKey, s pomocou hodiniek Gear S2 ich môžete po novom odomykať alebo zamykať. Okrem toho viete posielať elektronické kľúče aj členom svojej rodiny alebo návšteve, bez toho aby ste sa museli pol hodinu trápiť hľadaním kľúčov.
  • Voxer: Ďalšia IM aplikácia. Táto umožňuje priateľom posielať živé audio, čiže s nimi môžete byť ihneď v kontakte. Teraz aj vďaka mikrofónu a reproduktoru v hodinkách Gear S2.

 

Samsung Gear S2 Timeless Partners

*Zdroj: Samsung Tomorrow

 

Dnes nejčtenější

.