Zavřít reklamu

marshmallowSamsung je častokrát kritizovaný za to, ako dlho mu trvá priniesť updaty nielen pre svoje lacnejšie zariadenia, ale aj na svoje vlajkové lode. Tam sa však Samsung snaží polepšiť a už teraz začal pripravovať aktualizáciu Android 6.0 Marshmallow pre niekoľko telefónov, ktoré sú v predaji a ktoré ešte stále majú nárok na updaty. Pri obrovskom počte revízií, ktoré Samsung vyrába na mieru pre jednotlivé trhy a operátorov, však ešte nezačal vyvíjať updaty pre všetky verzie jednotlivých zariadení. Tie najdôležitejšie však už vyvíjať začal a my teraz máme prehľad o tom, ktoré zariadenia dostanú aktualizáciu behom nasledujúcich mesiacov.

V súčasnosti je aktualizácia na Marshmallow pripravovaná pre deväť telefónov, vrátane americkej verzie Galaxy Note Edge a u nás nedostupného Galaxy Note 5. Do zoznamu sme preto pridali len tie verzie a zariadenia, ktoré sú predávané na Európskom trhu a teda aj v ČR a SR:

  • Samsung Galaxy S5: SM-G900F, SM-G900H, SM-G900FD (Duos)
  • Samsung Galaxy S5 LTE-A: SM-G901
  • Samsung Galaxy S5 neo: SM-G903F
  • Samsung Galaxy S6: SM-G920F, SM-G920FD (Duos)
  • Samsung Galaxy S6 edge: SM-G925F
  • Samsung Galaxy S6 edge+: SM-G928F
  • Samsung Galaxy Note 4: SM-N910F

Update sám o sebe by mal priniesť niekoľko noviniek, ktoré sú úzko spojené s funkcionalitou Androidu Marshmallow. Najnovší systém prináša niekoľko nových animácií, vrátane novej animácie otvárania aplikácií. Telefón taktiež disponuje inteligentnejším asistentom; učí sa, čo zvyknete robiť so svojim telefónom a podľa toho vám bude odporúčať tie aplikácie, ktoré zvyknete používať najčastejšie behom určitých častí dňa. Teda v podstate ide o podobnú funkciu, akú má Proactive Assistant na konkurenčnom iOS 9. A došlo aj k sprísneniu ochrany súkromia v jednotlivých aplikáciách. Odteraz si budú všetky aplikácie pýtať povolenia až po ich nainštalovaní a prvom spustení. V prvom rade sa však aplikácie budú pýtať, či im chcete povoliť prístup k dátam vtedy, keď je to treba. Napríklad Messenger si vypýta povolenie používať kameru až vtedy, keď na ňu ťuknete. To isté platí aj v prípade hlasových správ alebo odosielania fotiek, ktoré už máte v pamäti zariadenia.

No a veľmi zaujímavo vyznie funkcia Now On Tap. Telefón vie, čo je na obrazovke a pokiaľ sa tu nachádza napríklad odkaz na webovú stránku, adresa alebo názov reštaurácie, podržaním Home Buttonu zobrazíte ponuku aplikácií, ktoré môžu pracovať s danou informáciou – napríklad Chrome, Maps alebo OpenTable. Napokon je tu funkcia Voice Interactions, ktorá umožňuje ovládať aplikácie a ich funkcie hlasom. A došlo aj k zlepšeniu výdrže batérie. Je tu novinka menom Doze Mode, vďaka ktorej mobil vie, či ho používate alebo nie a keď ho dlhší čas vôbec nepoužívate, automticky dôjde k zníženiu výkonu a vypnutiu niektorých nepotrebných procesor.

Samsung Android Marshmallow

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.