Zavřít reklamu

Samsung-TV-Cover_rc_280x210Megaškandál okolo emisií Volkswagenu je príkladom toho, že nie všetko, čo je na papieri, musí byť pravda. A zdá sa, že podobný problém má aj technologický gigant Samsung, respektíve jeho divízia spotrebnej elektroniky. Skupina vedcov financovaných EÚ, ComplianTV, totiž upozornili na skutočnosť, že spoločnosť mohla umelo znižovať spotrebu svojich televízorov pri laboratórnych testoch a teda uvádzaná spotreba u televízorov je klamlivá, nižšia oproti skutočnej.

Jedná sa pritom o televízory s technológiou Motion Lightning. Technológia dokáže znížiť jas obrazu a tým pádom aj spotrebu energie. Televízory však podľa expertov dokážu zistiť, či ich neskúša Medzinárodná elektrotechnická komisia IEC a keď zistia, že áno, tak umelo znížia svoju spotrebu až o polovicu a vykazujú hodnoty, ktoré sa pri bežnom používaní nedajú dosiahnuť. Behom prvej minúty, odkedy bolo na TV spustené testovacie video, klesla spotreba zo 70W iba na 39W, čo je vraj podľa Richarda Kaya nereálne zníženie spotreby. EÚ už rozbehla dôkladné vyšetrovanie a zisťuje, čo je na tvrdeniach pravdy. Ak sa zistí, že Samsung skutočne klamal pri testoch, môže ho za to čakať mastná pokuta.

Samsung však vraví, že ide o nezmysel. Obhájil sa, že pri svojich testoch nijak nepodvádzal ani nemal v úmysle klamať. Rovnako tak vyjadril pobúrenie nad tým, že Európska únia prirovnala situáciu ku kauze Volkswagen. Ako to teda bude, ukážu až nasledujúce týždne.

Samsung Smart TV Special Edition

 

*Zdroj: AndroidPortal

Dnes nejčtenější

.