Zavřít reklamu

Galaxy ViewBudúcnosť tabletov očividne spočíva v hybridoch a zatiaľ čo v uplynulých rokoch boli obľúbené hlavne klasické tablety bez akéhokoľvek príslušenstva, teraz ho už ľudia začínajú vyhľadávať. Aj preto sme sa dočkali oznámenia veľkých a hybridných tabletov ako je iPad Pro a Google Pixel C. Treticu by mal uzavrieť aj Samsung, ktorý síce predstaví svoj tablet ako posledný z troch veľkých hráčov na trhu, ale oznámil ho ešte na začiatku minulého mesiaca. Spoločnosť totiž plánuje predstaviť zariadenie označené ako Samsung Galaxy View a bude sa jednať o naozajstné monštrum. Tablet má totiž 18.5-palcový displej, takže bude väčší, než akýkoľvek doposiaľ vydaný, masovo vyrábaný tablet. Vlastne bude zároveň väčší než väčšina notebookov, s ktorými sa stretnete v každodennom živote.

O čom sa pôvodne špekulovalo, teraz potvrdil benchmark a dozvedáme sa, že Galaxy View bude mať skutočne 18.5-palcový displej s rozlíšením 1920 x 1080 bodov, čo je celkom málo, keď vezmeme do úvahy, že Samsung dáva do svojich mobilov podstatne vyššie rozlíšenie (2560 x 1440 bodov). Tablet tak bude mať hustotu pixelov len 120 ppi, takže určite rátajte s tým, že budete vidieť pixely. Benchmark ďalej uvádza, že srdcom ozrutného tabletu bude osemjadrový procesor z rodiny Exynos 7 Octa s frekvenciou 1.6 GHz, operačná pamäť s veľkosťou 2GB a napokon aj 32GB úložisko. Prekvapením je, že tablet nebude mať zadnú kameru (bodaj by áno pri takých rozmeroch), ale bude mať Full HD webkameru na volanie cez Skype alebo aj na fotenie Selfie.

Monštrum nebude mať akcelerometer ani gyroskop, čiže displej bude večne položený na šírku. Rovnako tak mu chýba spomínaná zadná kamera a NFC. Samozrejmosťou je ale podpora WiFi, GPS pre určovanie polohy (v aplikáciách, napríklad Počasie) a vyzerá to, že v ňom nenájdete ani SIM kartu. Bude to teda skôr tablet, ktorý budú používať firmy ako prezentačný displej alebo sa bude používať na prácu s grafikou. Aj keď tam by bolo lepšie mať vyššie rozlíšenie.

Samsung Galaxy View

Dnes nejčtenější

.