Zavřít reklamu

Samsung Mirror OLED Display

Firma Samsung predviedla svoje Mirror OLED a Transparent OLED displej už minulý mesiac na výstave Retail Asia Expo 2015 v Hong Kongu, počas prehliadky pre informačné prehliadanie a osobné nákupy. Spoločnosť predvádzala túto technologickú novinku ako dôkaz, že v maloobchodných reťazcoch sa čoskoro bez týchto OLED panelov nezaobíde žiadny obchodník. Neprezradili síce, kedy táto technológia príde na trh, ale zdá sa, že Samsung by mohol začať s masovou produkciou Mirror a transparentných OLED displejov už koncom tohto roka.

V nedávno zverejnenej správe sa uvádza, že spoločnosť Chow Sang Sang Group, ktorá prevádzkuje veľké klenotníctva v Hong Kongu a Macau sa chystá zaviesť komerčné displeje do svojich obchodov, ktoré budú poháňané Mirror a transparentnými OLED displejmi od Samsungu. Spoločnosť prevádzkuje približne 190 predajní po celom Hong Kongu a Číne. Vzhľadom k tomu, že Samsung má zabezpečených odberateľov spomínaných panelov už vopred, jedným z prvých bude firma menom Mirum, ktorá sa chystá predávať displeje založené na tejto technológii pod prezývkou „Magic Mirror 2.0“.

Mirror OLED displej od Samsungu má odrazivosť 75%, ktorá je veľmi podobná bežným zrkadlám a zároveň je schopná poskytovať digitálne informačné služby  v tom istom priestore. Napr. zákazníci v klenotníctve budú môcť vidieť sami seba virtuálne nosiť konkrétny šperk bez toho, aby si ho na seba naozaj pripli. Tento rozšírený program bude bežať na Mirror OLED displejoch, v ktorých bude integrovaný Samsung Media Player spolu s Real Sense technológiou od firmy Intel.

Samsung Transparent OLED display

*Zdroj: BusinessKorea.co.kr; Sammyhub

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.