Zavřít reklamu

Tizen

Smartphony s operačním systémem Tizen po několika letech konečně přichází do Evropy. Alespoň tak to tedy tvrdí zahraniční portál SamMobile, který ze svých zdrojů získal informace, podle kterých Samsung momentálně testuje Tizen ve vybraných evropských zemích, nikoli už pouze v Indii a Rusku. Samsung by nám tedy mohl vynahradit loňský rok, kdy se podle některých informací měl na náš trh dostat Tizen smartphone Samsung Z, jak ale můžeme vidět, nestalo se tak.

Jihokorejský výrobce by mohl první smartphone s Tizenem vydat pro evropský trh již s příchodem Tizenu 3.0, již příští rok bychom tedy v tuzemských obchodech mohli nalézt třeba očekávaný Samsung Z3. Ten by, na rozdíl od svých předchůdců, měl disponovat poněkud obstojnějším hardarem, a to konkrétně 5″ 720p Super AMOLED displayem, čtyřjádrovým procesorem Spreadtrum SC7730S s frekvencí 1.3 GHz, 1.5 GB RAM, 8 GB interní pamětí, 8MPx zadním a 5MPx předním fotoaparátem, microSD slotem a baterií s kapacitou 2600 mAh.

Za jakou cenu a kdy přesně se začne prodávat zatím není jasné, jak již ale bylo zmíněno, jsou-li informace SamMobile pravdivé, mohli bychom se Samsungu Z3 a pochopitelně i dalších Tizen smartphonů dočkat už příští rok.

Tizen smartphone

*Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější