Zavřít reklamu

Galaxy Note 5

Na internet sa práve dostal úplne prvý render Galaxy Note 5 a zdá sa, že už ten nám odhaľuje prvé zmeny v dizajne. Séria Galaxy Note je známa tým, že kombinuje užitočné funkcia so štýlovým dizajnom a vyzerá to, že tento rok to nebude inak. Dizajn sa síce bude niesť v duchu Galaxy S6 a S6 edge, ale ponúkne určité rozdiely. Presnejšie to na renderi vyzerá, že zadná strana telefónu bude sklenená a ohnutá, takže keby na nej nebol fotoaparát, mohli by sme povedať že ide o doslova obrátený Galaxy S6 edge. Dôvod pre takúto zmenu je celkom pochopiteľný, už obrátenie dizajnu spôsobí, že telefón sa bude výraznejšie líšiť od S6 edge, ktorý bude vydaný po boku Note 5.

Okrem renderu sa tiež na internet dostali nové informácie o hardvéri. Hneď na úvod sa dozvedáme, že ani Galaxy Note 5 nebude obsahovať microSD slot, takže si doň nepridáte pamäťovú kartu. Namiesto toho bude ponúkať vstavané úložisko s vysokou kapacitou a pravdepodobne bude opäť použitá super-rýchla technológia UFS 2.0, vďaka ktorej je mobilné úložisko tak rýchle ako SSD vo vašom notebooku. Navyše sa pošepkáva, že vstavané úložisko bude mať kapacitu až 64GB, čo je už dostatočný argument, prečo nepoužívať microSD.

Pokiaľ si odmyslíme kvázi-nedostatok v podobe nemožnosti rozšíriť pamäť, čakajú nás docela potešujúce vlastnosti. Displej si zachová 5.7″ displej s rozlíšením QHD tak ako jeho predchodca. Ďalej tu nájdeme procesor Exynos 7422 (ePOP) v kombinácii so 4GB LPDDR4 RAM. Pamäť bude ukrytá v samotnom procesore, presne tak ako LTE modul, grafický čip a úložisko. Pamäť je extrémne rýchla v porovnaní s technológiou LPDDR3, je tu totiž možné zaznamenať nárast až o 80%. V základe by sme potom mohli čakať až 64GB vstavanej pamäte, čo je veľmi slušné.

Galaxy Note 5 bude o milimeter hrubší než jeho predchodca a bude mať hrúbku 7,9 milimetra. Lenže užívatelia sa môžu tešiť na objemnejšiu batériu s kapacitou 4100 mAh a tiež na fotoaparát, ktorý nebude vytŕčať z tela tak výrazne ako na S6 alebo pripravovanom S6 edge+. Mimochodom, ten fotoaparát bude zrejme totožný s fotoaparátom na S6. Bude sa teda jednať o kombináciu 16-megapixelového zadného fotoaparátu s f/1.9 clonou a predného 5-megapixelového fotoaparátu. Telefón bude mať výšku 153,3 milimetra a šírku 76,1 milimetra.

Galaxy Note 5

Galaxy Note 5 bottom

Galaxy Note 5 rear

Galaxy Note 5 render

*Zdroj: SamMobile; GSMarena

Související články

Dnes nejčtenější

.