Zavřít reklamu

Galaxy Note 4

Od predstavenia Galaxy Note 5 nás delia približne dva mesiace a doteraz sa objavovali mnohé neoficiálne informácie o tom, akými funkciami by sa najnovší model s perom S Pen mohol pýšiť. Až doposiaľ boli verejnosti skutočné informácie o softvérových zmenách neznáme. Vyzerá to ale, že prvá z týchto informácií je už vonku.

Na Úrade patentov a ochranných známok v USA (USPTO) sa 30. júna 2015 objavila žiadosť od firmy Samsung na zaregistrovanie novej funkcie s názvom „Písanie v PDF“. Tento patent hovorí o tom, že ide o „počítačový softvér pre mobilné telefóny, smartfóny, tablety, prenosné prehrávače médií a vreckové počítače umožňujúci používateľom vytvárať a ukladať dokumenty, obrázky a súbory v PDF formáte.“

Funkcia písania perom na displej phabletu od Samsungu je jednou z najobľúbenejších funkcií užívateľov rady Galaxy Note. Umožňuje písať kedykoľvek na obrazovku a uložiť poznámky napísané perom S Pen ako snímky obrazovky do galérie a následne ich zdieľať, ďalej upravovať a podobne. Začať písať poznámky vo formáte PDF je už ale o niečom inom. Po prvé, musíte aktivovať písanie na obrazovku perom S Pen, urobiť screenshot obrazovky a až potom naň začať písať. S nápadom funkcie „Písanie v PDF“ prichádza Samsung s priamym písaním na displej smartfónu, bez potreby vytvorenia screenshotu alebo aktivácie písania na obrazovku. Bude stačiť len zapnúť túto funkciu v nastaveniach smartfónu a následne už len priamo ukladať do PDF.

Aj napriek uniknutej informácii nevieme zatiaľ nič viac povedať o tejto novej možnosti, ktorá by sa mala objaviť v Galaxy Note 5. Samsung vlastne len inovuje svoj už dva roky starý model Galaxy Note 3, ktorý umožňuje ukladať do schránky texty a obrázky súčasne. Samsung bol vždy na čele softvérových skúseností s jeho funkciami nabitými smartfónmi a nápad s „Písaním v PDF“  to zase len potvrdzuje.

Uvidíme, aké novinky nám ešte 5. nasledovník Galaxy Note ponúkne.

Samsung Galaxy Note 4

*Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.