Zavřít reklamu

Galaxy S6 Edge

Pre tých, ktorí majú radi väčšie obrazovky a písanie stylusom, bude budúci mesiac skutočne radostný. Spoločnosť Samsung chce totiž skutočne začať predávať Galaxy Note 5 o niečo skôr než po minulé roky a tohtoročný model by mal byť predstavený už počas letných mesiacov. Ako sa zdá, tak mobil bude predstavený už 12. augusta/srpna s tým, že zahájenie predaja sa bude konať o niekoľko dní neskôr – 21. augusta. Spoločnosť plánuje takýmto spôsobom údajne dobehnúť nedostatočné predaje Galaxy S6 a zároveň sa chce brániť pred konkurenciou, ktorá plánuje v septembri/září odhaliť iPhone 6s Plus.

Samsung chce teda získať pozornosť ľudí skôr ako sa všetka pozornosť médií obráti voči riešeniu od Applu, ktoré by paradoxne jeho predošlý CEO vôbec neschválil. Steve Jobs bol totiž známy tým, že neznášal veľké telefóny a jeden čas to vyzeralo, že Apple sa bude týchto slov naozaj držať. Pod taktovkou Tima Cooka však vyšli dva nové a veľké mobily, iPhone 6 a iPhone 6 Plus s 5.5-palcovým displejom. Paradoxne len rok predtým Apple zosmiešňoval takýchto „obrov“. Note 5 bude zároveň prvým telefónom so 4GB RAM. Po dizajnovej stránke bude telefón pôsobiť luxusnejšie a nielen, že by mal byť zadný kryt sklenený, telefón by mal dokonca ponúkať extrémne tenký rámček okolo displeja, podobný tomu na Galaxy A8. Phablet nebude podporovať microSD karty a bude dostupný v zlatej, striebornej, bielej a čiernej farbe. Zmenou prejde aj pero S Pen. Pero bude vyzerať viac ako tradičné pero a tým pádom bude prémiovejšie. Farebne bude ladiť s mobilom.

Galaxy Note 5 však nebude jediným telefónom, ktorý sa začne predávať budúci mesiac. Spoločnosť tiež chce rozšíriť rodinu S6 o ďalšiu novinku, Galaxy S6 edge+. Bude sa jednať o väčší variant s 5.5-palcovým displejom, ktorý je možné pokladať za akéhosi nástupcu Galaxy Mega. Je tiež pozoruhodné, že spoločnosť neplánuje vydať hromadu derivátov a model Galaxy S6 mini je napríklad stále v nedohľadne. Naše zdroje dokonca nemajú žiadne informácie o tom, že by Samsung na takomto modeli pracoval. Namiesto zmenšovania teda uvidíme zväčšovanie. Vo vnútri nájdeme Exynos 7420 a 3GB RAM. Čakať môžeme štyri farebné verzie totožné s tými u Note 5.

Samsung Galaxy A8

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.