Zavřít reklamu

Samsung-Galaxy-Tab-S2-9.7

Samsung zahájil rok 2014 tým, že odhalil plejádu tabletov, no ako sa ukazuje, tento rok je situácia o niečo inakšia. Spoločnosť totiž predstavila len Galaxy Tab A, ktorého recenziu prinesieme čoskoro, a neskôr odhalila model Galaxy Tab E. Spoločnosť však plánuje podľa všetkého tento rok predstaviť minimálne dva nové prírastky do série Galaxy Tab S, ktorú Samsung vydal minulý rok cez leto s tým, že sa malo o prvé široko dostupné modely s AMOLED displejom. Tento rok by sa mohli do obehu dostať opäť dva rôzne veľké modely Galaxy Tab S2, ktoré sa od seba budú líšiť predovšetkým veľkosťou displeja. Rozmerovo budú podobné modelu Tab A a ponúknu 4:3 pomer strán, takže treba čakať 8″ a 9.7″ uhlopriečky.

Nateraz to tiež vyzerá, že Samsung nechce vydávať verzie u jednotlivých operátorov ale bude predávať tablet odomknutý na všetky siete, čo sa snáď odrazí na zlepšenej softvérovej podpore. Novinky ako také sa budú vyznačovať AMOLED displejom, tentoraz s rozlíšením podobným tomu na iPade. Bude sa teda jednať o 2048 x 1536 bodov, čo je menej, než aké rozlíšenie mali minuloročné modely (2560 x 1600 bodov). Zároveň je vidieť, že tablet bude slušne vybavený aj po stránke hardvéru. Presnejšie sa dá čakať 64-bitový procesor Exynos, 3GB RAM a nakoniec tu môžeme čakať 32GB pamäť s otvorom pre microSD. Zatiaľ je otázne, či sa bude jednať o UFS 2.0 úložisko použité pri Galaxy S6 alebo tu budú použité lacnejšie a staršie typy pamätí. Nečakajte ale, že by ste s tabletom fotili – ponúkne totiž 2.1-megapixelový predný fotoaparát a 8-megapixelový zadný fotoaparát. Vo vnútri kovového zariadenia tiež nájdete batérie s kapacitou 3 580 mAh alebo 5 870 mAh.

Inou novinkou, ktorú môže Samsung predstaviť, je Galaxy Tab S Pro. Nie je jasné, či ju Samsung predstaví, ale spoločnosť si nedávno zaregistrovala ochrannú známku na názov a ako je zvykom, Samsung zvykne chránené názvy používať, aj keď ich je pri všetkých tých galaxiách obrovské kvantum. Spoločnosť tiež vlastní ochranné známky na Galaxy S6 edge Plus a Galaxy A8. Či však Samsung predstaví tri modely Tab S, uvidíme najskôr v auguste/srpnu, teda v mesiaci, kedy bola predstavená minuloročná generácia. Pokiaľ ide o cenu, menší model bude stáť 399€ a väčší model pre zmenu 499€. Väčší model s podporou 4G sietí bude stáť 589€.

Inou novinkou je Galaxy Tab E s rozlíšením 1280 x 800 bodov. Ponúka 9.7″ displej, 1.3GHz štvorjadrový procesor, 1.5GB RAM, 8GB úložisko a cenu 199€.

Samsung Galaxy Tab S2 SM-T715

Samsung Galaxy Tab S2 SM-T715

*Zdroj: blogofmobile.com; nowhereelse.fr; SamMobile

Dnes nejčtenější

.