Zavřít reklamu

Samsung Care for NepalAj keď sa nám môže zdať, že ľudstvo je na vrchole svojej technologickej zdatnosti, tak z času na čas nám príroda dá jasne najavo, že je to ona, kto je tu pánom. Trochu krutým spôsobom, ale predsa, nám dáva lekciu aby sme sa poučili – ako napr. obyvateľom v Nepále po katastrofálnom zemetrasení, ktoré sa tu odohralo približne pred mesiacom a pol.

Zemetrasenie zanechalo po sebe tisíce mŕtvych a milióny ľudí bez domova, nehovoriac o rozkrádaní majetkov pozostalých. Telefóny a televízory Samsung – to je možno to, o čom ste doteraz počuli najviac, ale už spomínaný projekt „Záchrana pre Nepál“, ktorým sa firma Samsung zaviazala pomôcť obetiam v Nepále, je určite to, čo sa cení oveľa viac než akákoľvek elektronika.

Záchranné tábory, rekreačné strediská a telekomunikačné automobily boli nasadené do postihnutej oblasti vďaka spoločnosti Samsung v rámci projektu Záchrana pre Nepál. Do 5. júna/června 2015 bolo poskytnuté jedlo 4500 ľuďom a bolo uskutočnených viac ako 10 000 hovorov z mobilných centier starostlivosti v Nepále. Tento projekt si zaslúži naozaj veľkú pochvaľu a mohli by sa ním inšpirovať aj mnohé iné nadnárodné spoločnosti, ako aj firmy priamo z postihnutých oblastí. Ostáva len veriť, že sa Nepál z tejto katastrofy čoskoro prebudí a začne pomaly ale isto opäť žiť svojím doterajším životom.

Samsung Care for Nepal

*Zdroj: Samsung

Dnes nejčtenější

.