Zavřít reklamu

Qualcomm Snapdragon 810Je tomu už přes měsíc, co se na náš trh dostal dlouho očekávaný Samsung Galaxy S6 a jak si zajisté spousta lidí všimla, nová vlajková loď jihokorejské společnosti přišla s obrovskou řadou inovací. Mezi ty se pak řadí i procesor Exynos, který se tentokrát dostal i na evropskou variantu zařízení, ještě minulý rok ale Samsung na Galaxy S5 použil vlastní Exynos pouze pro vybrané trhy a na ty ostatní, tedy i do ČR/SR, se dostala verze s procesorem Snapdragon od Qualcommu.

Letos se ale společnost rozhodla procesor od Qualcommu, a to konkrétně ten z řady Snapdragon 810 vůbec nepoužít, a to prý především z toho důvodu, že se přehřívá. Alespoň to tedy tvrdily provedené testy, no až teď, půl roku od nich, se Qualcomm k problému vyjádřil. Podle něj se procesory, které do svých nejnovějších vlajkových lodí implementovaly i LG a HTC, nepřehřívají a všechny informace, které tak naznačují, byly viceprezidentem marketingu Timem McDonoughem označeny jako lži. Jisté problémy údajně mohly mít pouze předprodukční vzorky poskytnuté výrobcům, tedy i Samsungu, avšak ty, které se dostaly normálně do oběhu, jsou prý v zcela pořádku.

S ohledem na toto prohlášení se pak na internetu začaly rojit diskuze o tom, že Samsung pouze využil rumor o přehřívání a záměrně v Galaxy S6 použil Exynos 7420 SoC k tomu, aby snížil popularitu smartphonů od ostatních výrobců používajících Snapdragon 810 a strhl více pozornosti na sebe a své novinky. Těžko říci, co je na tom pravdy, blížší pohled na celou kauzu by mohlo přinést vyjádření od samotného Samsungu, pokud tedy vůbec nějaké vydá.

Qualcomm Snapdragon 810

// < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ //*Zdroj: AndroidCommunity

Dnes nejčtenější

.