Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note 4Jak poznáte že se blíží nová vlajková loď největšího výrobce smartphonů na světě? Jednoduše, přestože ještě ani pořádně nikdo neví, jak bude vypadat, internet je informací o ní plný a výjimkou není ani Samsung Galaxy Note 5, jež bude následníkem loňského Galaxy Note 4. Již před nějakou dobou zveřejnil zahraniční portál SamMobile první informace o tomto nadcházejícím zařízení, to ale zjevně byla pouze první „várka“, ta druhá totiž právě dorazila a zahrnuje v sobě i prohlášení samotného CEO Samsungu, JK Shina, jež se k situaci ohledně Galaxy Note 5 též vyjádřil.

Začněme tedy zmíněným vyjádřením JK Shina. Ten prozradil, že žádné brzké vydání Galaxy Note 5 se v rozporu se spekulacemi konat nebude, novinky se tedy už v létě nakonec nedočkáme, tudíž bude vše tak, jako tomu bylo v předchozích letech. Bohužel, více toho o novém phabletu neřekl.

Za to portál SamMobile a jeho zdroje toho poodhalily o něco více. Project Zen, očekávaný nástupce loňského Galaxy Note Edge, byl přejmenován na Project Zero 2 a neměl by, na rozdíl od svého předchůdce, podporovat S Pen, ve finále se tedy jednat o něco jako větší Galaxy S6 edge. Samotný název však napovídá, že bychom se měli dočkat spousty dalších inovací.

Co se vlajkové lodi v podobě Galaxy Note 5 týče, jeho krycí název stále zůstává Project Noble a předpokládá se, že ho Samsung přestaví, spolu s Projectem Zero 2, na veletrhu IFA 2015. Hardware nové vlajkové lodi by se potom měl sestávat z 2K či 4K Super AMOLED displaye, osmijádrového procesoru Exynos 7422 a pochopitelně S Pen. Project Zero 2 i Galaxy Note 5 by navíc měly přijít i s prémiovými kryty Clear View a S View, Samsung pak navíc připravuje i zbrusu nový obal s názvem Keyboard Cover, no o něm toho zatím moc známo není.

Samsung Galaxy Note 4

*Zdroj: SamMobile; WhoWired

Související články

Dnes nejčtenější

.