Zavřít reklamu

Galaxy S6Samsungu Galaxy S6 je bezpochyby jeden z nejlepších smartphonů, které jihokorejský výrobce kdy představil. Nová vlajková loď si získává i přízeň kritiků a v porovnání s loňským modelem přichází s mnoha inovacemi, i přesto má ale šestá řada série Galaxy S pár minusů. Mezi ty potom patří i kapacita baterie, která činí pouze 2550 mAh, a to je, i přes rozšířené možnosti nabíjení, pro některé uživatele probém. Navíc je baterie nevyměnitelná, není tedy možné mít s sebou náhradní baterii a v případě potřeby tu vybitou jednoduše nahradit, jako tomu bylo i Galaxy S5.

Nabitý Samsung Galaxy S6, jak jsme se mohli přesvědčit, potom vydrží při běžné zátěži od rána až do večera. Nejenže to ale některým nemusí stačit, může se ale navíc stát, že to zrovna ten jejich Galaxy S6 ani nevydrží a vybíjí se už po obědě. Pak automaticky přichází otázka: „Jak můžu výdrž baterie svého Galaxy S6 zlepšit?“ a právě tou se zabýval portál Cult of Android, který vytvořil seznam osmi způsobů, jak takto učinit. Všechny níže zmíněné body pochopitelně platí i pro Samsung Galaxy S6 edge.

1) Vypněte si Karty Google (Google Now)

Používáte-li na svém Galaxy S6 launcher od Googlu, ale zároveň nijak extra nevyužíváte vymoženost „Karty Google“, vyplatí se je vypnout. I přes to, že je nepoužíváte, totiž mají na výdrž baterie značný vliv a v tom případě je tedy jejich vypnutí jedním z nejlepších řešení, jak výdrž zlepšit. Vypnout Karty Google lze pomocí aplikace „Nastavení Google“ (Google Settings), přesněji v kolonce „Vyhledávání“ (Search & Now).

2) Aktualizujte si Samsung Push

Nejnovější aktualizace notifikační služby Samsung Push, jak Samsung slíbil, přinesla zlepšení co se využívání mobilních dat a baterie týče. Pokud jste tedy ještě neupdatovali, je nejvyšší čas tak učinit, telefon vám to neodstaví a každé zlepšení výdrže se hodí.

// < ![CDATA[ //3) Vypněte si 4G

Rychlé mobilní připojení je sice krásná věc, ale ne vždy je třeba ho mít po ruce. Obvzlášť pokud se rychle vybíjí baterie, na jejíž výdrž má používání 4G přímý vliv, pokud tedy máte problém s nedostatečnou baterií, vypnutí 4G a používání 3G místo něj může vaše trable alespoň částečně vyřešit. 4G se dá vypnout v aplikaci Nastavení, a to v sekci „Mobilní připojení“.

4) Deaktivujte si automatické přepínání mezi daty a WiFi

Už od verze 4.3 je v Androidu zabudovaná featura „Smart network switch“, která při detekování nestabilního WiFi připojení automaticky přepné na mobilní data. Její používání ale opět vybíjí baterii a pokud tuto funkci nevyužíváte a jste tak vyspělý uživatel, že dokážete mezi WiFi a daty přepnout sám, dá se tato vychytávka deaktivovat. Jak? V nastavení WiFi stačí využít tlačítka „Pokročílé“ a odstranit fajfku z příslušného čtverečku.

5) Vypněte si Bluetooth

Že je Bluetooth vrahem baterie je fakt známý už nějaká ta léta, i přesto se ale najdou tací, kteří mají Bluetooth připojení neustále aktivní. Se vší vážností, nedělejte to. Vypínejte si Bluetooth, pokud ho zrovna opravdu nepotřebujete. Jeho vypnutí a případné zapnutí nezabere snad ani sekundu, dá se tak totiž učinit i z panelu rychlého nastavení, který se zobrazí po stažení lišty.

6) Využívejte automatického nastavení jasu

„Automatický jas mám vypnutý, raději si nechávám display co nejsvětlejší.“ V tom případě se rozluč s vysokou výdrží baterie, Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge mají super ostrý display s QHD rozlišením a energie, kterou takový display při nejvyšším jasu spotřebuje, není zrovna nejnižší. I samotný výrobce doporučuje ponechat automatický jas aktivní, přece jen se řídí pomocí čidel vnímajících světlo a není se tedy třeba bát o to, že třeba na přímém slunci bude jas na minimální hodnotě.

7) Kontrolujte využití baterie

Snad to nejdůležitější, co můžete pro výdrž baterie udělat. Občasný výlet do nastavení baterie ještě nikdy nikoho nezabil a nejenže se tam můžete dozvědět zajímavé věci, ale též povypínat aplikace, které na pozadí „žerou“ baterii a vy v nejlepším případě ani nevítě, že v telefonu vůbec jsou.

8) Použivejte režimy úspory baterie

Když Samsung loni představoval svůj Galaxy S5, věnoval na své prezentaci značnou pozornost jedné z novinek ex-vlajkové lodi, a to ultra režimu úspory baterie. Při něm vydrží smartphone s 10 % baterie ještě dalších 24 hodin, nastaví totiž barevné schéma telefonu na odstíny šedi, sníží jas a výkon CPU a nechá uživatele používat pouze některé aplikace. Tento režim je spolu s klasickým úsporným režimem pochopitelně dostupný i na nynější generaci Galaxy S a lze ho aktivovat v aplikaci Nastavení, a to konkrétně v kategorii „Baterie“.

Galaxy S6

// < ![CDATA[ //

Dnes nejčtenější

.