Zavřít reklamu

Samsung Gear SJiž několik měsíců se šíří spekulace o tom, že Samsung připravuje své první inteligentní hodinky z kulatým tělem. A jak to podle dosud známých úniků vypadá, jihokorejský gigant na nich opravdu pracuje, po třech generacích hodinek s obdelníkovým displayem nás tedy, co se série Samsung Gear týče, konečně čeká jakási revoluce v designu. Až do teď ale nebylo o hodinkách známé skoro nic, konkrétně jsme se zatím dozvěděli pouze o jejich tvaru, pracovnímu jménu „Orbis“ a jejich finálnímu názvu Samsung Gear A, pod kterým půjdou v zatím nespecifikovaný datum do prodeje.

Zahraničnímu portálu SamMobile se ale díky interním zdrojům podařilo dostat k novým informacím ohledně této novinky. Co nového tedy o Gear A víme? První kulaté inteligentní hodinky v historii Samsungu přijdou ve dvou variantách, přičemž jedna z nich (SM-R720) bude standardní s podporou Bluetooth, druhá (SM-R730) pak bude podporovat 3G a hovory, podobně jako to Samsung zavedl u Gear S. WiFi by měly podporovat obě verze.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Mnohým se možná naskytne otázka, proč Samsung, který v předchozí generaci hodinek zavedl podporu SIM a volání, chce vydat jednu z variant Gear A bez podpory volání, odpověď je však jednoduchá. Ne všichni zákazníci potřebují inteligentní hodinky s podporou volání, právě pro ty je pak určena Bluetooth verze, která bude pochopitelně levnější. Ti, kteří jsou ochotni si připlatit za 3G a volání, si pak koupí druhou variantu a Samsung tak zaútočí na větší okruh zákazníků.Kdy plánuje Samsung své Gear A vydat zatím není jasné. Původně se hovořilo o tom, že je představí po boku Galaxy S6 na březnovém/marcovém UNPACKED eventu, tak se ale nestalo. Podle některých dohadů Samsung plánuje jejich oznámení na třetí čtvrtletí letošního roku, jak ale bylo zmíněno, jedná se pouze o dohady a realita může být naprosto jiná.Gear A

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.