Zavřít reklamu

Galaxy S6Společnost SquareTrade, poskytující rozšířenou záruku produktů, před nedávnem publikovala na server YouTube video, které na základě provedeného „bend testu“ (testu ohybnosti) dokládá, že nový Samsung Galaxy S6 edge je podobně ohybný, jako jeho konkurent v podobě iPhone 6 Plus. Tedy, abychom byli přesnější, Galaxy S6 edge se v bend testu „rozlomil“ při aplikované zátěži zhruba 170 liber (kolem 80 kg, resp. 50 kgf), stejně jako iPhone 6 Plus.

Video se ale zjevně dostalo až k samotnému Samsungu, jež na něj reagoval natočením vlastního bend testu a ujasněním některých faktů. Zlomený Galaxy S6 edge jsme ve videu od SquareTrade mohli vidět až po dosažení tlaku 50 kgf, ovšem situací, kdy by byl smartphone takovému tlaku vystaven, při běžném používání moc nenalezneme, zda-li vůbec nějaké. Průměrně totiž sedící člověk, jehož telefon se nachází v zadní kapse od kalhot, vyvíjí na telefon tlak necelých 30 kgf, no jak bend test od Samsungu dokazuje, Samsung Galaxy S6 ani Galaxy S6 edge se ani při aplikovaném tlaku 32 kgf neohnuly.

Samsung, co se videa týče, následně poukázal i na to, že je při testu aplikován tlak pouze na přední stranu zařízení a není tedy divu, že se samotný display rozbil už relativně brzo po začátku měření. Při běžném používání je ale většinou aplikován stejný na obě strany zařízení a výsledek se tedy značně liší od toho, jaký můžeme v neoficiálním bend testu vidět.

Jak se tedy zdá, případní zájemci se vůbec nemusí bát o to, že by se jim jejich nový Samsung Galaxy S6 či Galaxy S6 edge ohnul či dokonce rozbil v kapse. Tedy na rozdíl od majitelů iPhone 6 Plus, u kterého nedlouho po vydání vyšlo na povrch, že se jeho tělo při běžném používání viditelně prohýbá a i když se samotný Apple snažil kauzu „zamaskovat“ tím, že se jednalo o pouhých 9 vadných kusů, ukázalo se, že tento problém zasáhl podstatně větší část jeho zákazníků. Samsung navíc bude po SquareTrade požadovat opakování testu a v jeho vlastním videu zdůrazňuje, že všechna jeho zařízení pochopitelně prochází před jejich vydáním různými damage testy, včetně ohýbání a že není možné, aby jeho smartphony byly za normálních podmínek rozbitné. Na obě videa se můžete podívat hned pod tímto textem, přičemž první z nich je oficiální bend test od Samsungu, na druhém pak lze vidět bend test provedený společností SquareTrade.

// < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ //

Dnes nejčtenější

.