Zavřít reklamu

Galaxy S6 MagazineSamsung Galaxy S6 je už v našej redakcii a jedna z najväčších otázok, ktoré túto novinku obklopujú, je výdrž batérie. Netreba sa čomu diviť, inžinieri z Južnej Kórey vytvorili super-tenké zariadenie a vložili doň to najlepšie a najnovšie, čo mali k dispozícii. Výsledkom je telefón so špičkovým dizajnom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Apple a špičkový hardvér, ktorý prekonáva všetku konkurenciu. No a nakoniec je tu batéria s kapacitou len 2 550 mAh, od ktorej Samsung sľubuje, že si mobil zachová rovnakú výdrž ako jeho predchodca – aj pri QHD displeji. Ale je to pravda?

V tomto článku sa pozrieme na výdrž batérie pri bežnom používaní, ako aj na nabíjanie. Telefón nabitý na 100% sme nechali v noci položený na stole a ráno, okolo 7:00 začala naša púť. Odvtedy sa telefón držal pri bežnom používaní až do 21:45, kedy sme ho museli dať znovu na nabíjačku. Keď si to porovnám s predchodcom, tak Galaxy S6 má o niečo slabšiu výdrž batérie. Minulý rok sa naša Galaxy S5 držala až do polovice nasledujúceho dňa a potom sme ho museli dať na nabíjačku. Aby som ale veci konkretizoval, obrazovka bola zapnutá dokopy 3 hodiny a 9 minút kým ukázateľ batérie neklesol na 1%. Na tomto poslednom percente sa mobil držal ešte ďalších 12 minút, kým sa definitívne vypol. Behom dňa bolo nahrané video v 4K rozlíšení, niekoľko kratších videí vo Full HD (60 fps), fotografie pri 16 megapixeloch, Selfie pri 5 megapixeloch, surfovalo sa po internete, sledovali videá na YouTube a nakoniec nechýbal ani Facebook Messenger, ktorý bol neustále aktívny na pozadí.

Samotné nabíjanie je veľmi rýchle, teda ak nabíjate telefón káblom a nie bezdrôtovo. V takomto prípade sa telefón z 0 na 100% za 91 minút, čiže za hodinu a pol. Pritom už po prvých 25 minútach je batéria nabitá na 42%, čo je dobré znamenie ak potrebujete svoj mobil rýchlo nabiť a potrebujete, aby vydržal ešte aspoň pár hodín. V prípade bezdrôtového nabíjania je proces výrazne pomalší a tento typ nabíjania spĺňa svoj účel počas spánku resp. počas práce. Najväčší potenciál bezdrôtového nabíjania sa ukáže však až po tom, ako sa na trh dostane prvý „nabíjací“ nábytok od IKEY, na ktorom pracuje so Samsungom. Nateraz však majú budúci majitelia S6 k dispozícii bezdrôtovú nabíjačku, ktorej recenziu zverejníme už čoskoro. S ňou sa telefón nabil za 3 hodiny a 45 minút, čiže asi 2,5-krát pomalšie než káblom. Ako však vravím, ide o technológiu ktorú budete využívať najmä v noci a vtedy na stav batérie svojho mobilu nedbáte.

Galaxy S6

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

Dnes nejčtenější

.