Zavřít reklamu

Samsung and AMDSpolupráca medzi Samsungom a AMD môže postúpiť na vyšší level. Ako je známe, Samsung chce kvôli nepriaznivej situácii na mobilnom trhu pozmeniť svoj smer a zamerať sa na polovodiče. Najnovšie správy dokonca vravia, že juhokórejský gigant plánuje odkúpiť AMD, čím by sa stal druhým najväčším výrobcom desktopových procesorov a konkurentom pre Intel. Zároveň by sa Samsung stal výrobcom procesorov pre PS4 a Xbox One a tiež by začal konkurovať nVidii na trhu grafických kariet.

Juhokórejský výrobca by chcel totiž od AMD odkúpiť jednak divíziu klasických CPU procesorov a jednak divíziu grafických čipov, ktorú už pred 9 rokmi získalo AMD pri odkúpení ATI Technologies. Spoločnosť by navyše chcela začať vyrábať vlastné mobilné procesory a tak je zrejmé, že by sa k dosiahnutiu tohto cieľa pokúsila využiť technológie AMD, ktoré má s výrobou grafík dlhoročné skúsenosti. Okrem toho by mal Samsung nový zdroj príjmov do budúcnosti, čo Samsung stihol potvrdiť už v roku 2007, kedy prvýkrát zvažoval odkúpenie AMD. Existovalo však riziko, že by sa narušila existujúca licencia medzi Intelom a AMD, vrámci ktorej Intel licencoval svoju x86 technológiu AMD a to mu pre zmenu licencovalo x86 64-bit technológiu, známu skôr pod menom AMD64.

Ďalšie využitie AMD existuje na súdoch. Tým, že by sa Samsung rozhodol odkúpiť grafické karty AMD, dalo by mu to náskok pred nVidiou, ktorá obvinila Samsung za porušovanie patentov týkajúcich sa GPU technológií. A pretože AMD vzniklo 8 rokov pred nVidiou, Samsung by mohol na súdoch použiť čerstvo získané patenty AMD vo svoj prospech. Samozrejme, či sa to tak stane, ukáže až budúcnosť, keďže správy neboli zatiaľ potvrdené. Tiež treba brať na vedomie dávnejšie špekulácie o tom, že Samsung údajne plánuje odkúpiť BlackBerry, čo sa nakoniec ukázalo ako nepotvrdené a jediné, čo sa medzi nimi udialo, bolo prehĺbenie spolupráce pri zabezpečení Galaxy S6.

Samsung and AMD

//

//

*Zdroj: Eteknix.com

Dnes nejčtenější

.