Zavřít reklamu

galaxy S6 fotakGalaxy S6 a Galaxy S6 edge sú nepochybne zaujímavé telefóny a prvé recenzie to len potvrdzujú. Niektoré zahraničné portály už totiž získali možnosť recenzovať novinky a zhrnúť tak prvé dojmy z nových mobilov. Hneď na úvod sa recenzie zamerali na dvojicu kľúčových vlastností, ktoré zaujali (a zaujímajú) väčšinu záujemcov. V prvom rade je to dizajn, ten je u tohtoročnej vlajkovej lode Samsungu naozaj prémiový a nejde len o prémiovo spracovaný plastový kryt ako to bolo u S5-ky. Tým samozrejme nechcem povedať, že by sa mi S5-ka nepáčila – materiál sa držal naozaj príjemne.

Kombinácia skla a hliníku je podľa recenzentov to, čo Galaxy S6 skutočne vyzdvihuje. No so skleneným zadným krytom sa zároveň mobil dočkal dvoch nevýhod. Sklo totiž pôsobí ako magnet na odtlačky prstov a je jasné, že keď ho používate, mobil bude jednoducho zahmataný a lesklé sklo bude čoskoro zašpinené. Ďalší problém sa naskytá u krytky od fotoaparátu. Podľa toho, čo sa dozvedáme, je sklíčko fotoaparátu veľmi náchylné na poškodenie a nechcete, aby vám mobil padol na betón. Vlastne, pri sklenenom kryte to nechcete vôbec. Zadný fotoaparát inak fotí skvelé fotky, o čom sa však presvedčíme na vlastné oči.

Druhá kľúčová vlastnosť u nového mobilu je výdrž batérie. Totiž, Samsung spravil skutočne tenký mobil, napchal doň ten najvýkonnejší možný hardvér a zároveň znížil kapacitu batérie o 250 mAh. Spoločnosť síce hlásila, že telefón si zachoval výdrž batérie na rovnakej úrovni ako jeho predchodcovia, ale treba poznamenať, že podobné reči pravidelne vravel aj Apple na svojich iPhone eventoch. Prvé recenzie však vravia, že batéria v Galaxy S6 je zhruba rovnaká ako na Galaxy S5, čo znamená asi 3-4 hodiny nepretržitého používania a 13-15 hodín bežného používania. Pri bežnom používaní to znamená, že vám rozhodne vydrží deň, možno aj dva. Otázkou nakoniec ostáva, aká bude výdrž v kombinácii s Ultra Power Saving Mode.

Galaxy S6

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: Forbes

Dnes nejčtenější

.