• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  YouTube zavedl podporu pro 360-stupňová videa!

  | Kategorie:Ostatní
  Diskuze

  YouTubeFanoušci CSI seriálů od Jerryho Bruckheimera si jistě vybavují scény, kdy kriminalisté na poněkud futuristickém zařízení procházejí místo činu pomocí vytvořeného 3D videa. A přesně tu samou možnost mají uživatelé YouTube, ten totiž zavedl podporu pro 360-stupňová videa. Jednoduše řečeno je tedy už nyní možné v některých videích vybrat pomocí přidaného rozhraní úhel pohledu, ze kterého chceme video sledovat.

  Bohužel, přehrávání 360° videí má svá omezení. Pro plné fungování 360° videí je uživatel musí sledovat buď z prohlížeče Google Chrome nebo z oficiální Android aplikace YouTube. Google se s nejvyšší pravděpodobností rozhodl spustit podporu tohoto druhu videí kvůli VR headsetům, které poslední dobou. protáží na trhu, na čemž má podíl i Samsung, jež před půl rokem spolu s tvůrci původních Oculus Rift představil svůj vlastní virtual reality headset, Samsung Gear VR.

  Na YouTube je už nyní ke zhlédnutí hned několik videí tohoto druhu, přičemž na některá z nich se můžete podívat u nás na webu, a to hned pod textem. Jejich se však samozřejmě postupem čas rozroste a není vyloučeno, že už za pár měsíců budeme moci sledovat třeba záznam z hokejového utkání z libovolného úhlu, podobně jako tomu lze díky funkci “Záznam” u populární herní série NHL.


  *Zdroj: TechCrunch

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online