Zavřít reklamu

Recenzia Samsung Level On

|
Kategorie:Příslušenství
Diskuze

Samsung Level OnEšte začiatkom roku ste si u nás mohli prečítať recenziu prenosného reproduktoru Samsung Level Box mini, ktorý je vlastne menšou verziou Level Boxu s veľmi príjemným zvukom a naozaj vysokou výdržou batérie. Teraz sa však pozrieme na ďalší produkt z rodiny Level, presnejšie na slúchadlá Samsung Level On, ktoré ma príjemne upútali svojim vzhľadom a pokiaľ nie ste skutočným audiofilom, kvalita zvuku vám nemusí prekážať. Ale poďme sa už teda pozrieť priamo na slúchadlá.

Krabica od nich je, narozdiel od Samsung Level Over, naozaj malá. V nej sa ukrýva prenosné púzdro a v ňom okrem zložených slúchadiel nájdete kábel. Slúchadlá totiž nie sú bezdrôtové a preto je k nim treba pred použitím pripojiť pribalený kábel. Ten je pripravený na dnešnú mobilnú dobu a preto na ňom nájdete príručný ovládač s mikrofónom, takže ak vlastníte mobil s Androidom, môžete s nimi telefonovať. Slúchadlá však nie sú (z celkom pochopiteľných dôvodov) licencované pre iPhone a preto s nimi nemôžete ovládať hudobný prehrávač, Siri ani s nimi telefonovať na iPhone a ani na iPode.

Po stránke dizajnu vás napadne, že sú ideálnym doplnkom ku Galaxy S5 alebo niektorému z jeho derivátov. Na vrchnej strane sa totiž nachádza bodkovaná mäkká textúra, ktorú už veľmi dobre poznáte z minuloročných mobilov. Len s tým rozdielom, že tu je naozaj mäkká, dokonca tak mäkká ako vankúš a nosenie slúchadiel na hlave je veľmi príjemné. Rovnako mäkké sú aj ušnice, avšak tieto akurát sadnú na uši, nezakryjú ich narozdiel od Level Over. Ďalšie také plus je, že môžete slúchadla zložiť a v zloženej podobe ich môžete presúvať v púzdre, ktoré vám Samsung dodal ako súčasť balenia.

Samsung Level On

Zvuk

Poďme sa však pozrieť na samotnú kvalitu zvuku. Zvuk je totiž to, čo by malo rozhodovať o tom, či zainvestujete do slúchadiel alebo sa rozhodnete pre iné, lacnejšie alebo kvalitnejšie riešenie. V prvom rade, ide o spotrebiteľské slúchadlá a nejde o žiadnu audiofilnú kvalitu. Na to tu sú úplne iné značky ako Beyerdynamic či Marshall. Ale ak váš playlist tvoria skladby z Google Play a MP3-ky, potom sú audiofilné slúchadlá na konci zoznamu. Samsung sa teda modelom Level On prispôsobil väčšine a kvalita zvuku tomu odpovedá. Počúval som na nich viacero žánrov, či už elektroniku, rockovú hudbu alebo klasický pop. Všimnete si, že tieto slúchadlá nie sú prebasované, ich sila je na primeranej úrovni. Máte teda istotu, že vás z nich po pár hodinách počúvania nebude bolieť hlava.

Inak je to však s kvalitou výšok. Tie podľa môjho názoru neznejú tak intenzívne, ako by mali a sú menej výrazné, než napríklad pri slúchadlách Apple EarPod. Túto absenciu si pri počúvaní popovej hudby alebo hlbokých skladieb nebudete veľmi uvedomovať, no keď začne hrať napríklad Another Brick In The Wall, tak si potlačené výšky budete všímať. Je to však daň za to, že narozdiel od EarPodov, na ktorých znejú sóla naozaj excelentne, sa Samsung Level On sústredia na všeobecné poňatie hudby. Rovnako by som chcel pochváliť hlasitosť, ktorá je tu skutočne dobrá a ani pri vyšších hlasitostiach sa nijak nezhoršuje. Zážitok z hudby tiež podporuje spracovanie slúchadiel, keďže most nad hlavou a ušnice sú veľmi mäkké.

Samsung Level On

Resumé

Samsung Level On sú vo svojej podstate slúchadlá, ktoré vás prilákajú svojim prémiovým dizajnom, ktorý sa u bežných spotrebiteľských slúchadiel veľmi nevidí. Kvalita spracovania dizajnu slúchadiel je na špičkovej úrovni a rovnako vás poteší kvalita zvuku, pod podmienkou že nie ste audiofil, alebo vám nezáleží na výškach. Výšky tu totiž podľa môjho názoru mohli byť vyššie, avšak budete to počuť len pri určitých žánroch a skladbách, u ktorých sú výšky prvoradé. Cenovo, Samsung Level On sa predávajú najlacnejšie za 75€, čo je cena, za ktorú by ste si už mohli kúpiť lacnejšie slúchadlá od Marshal alebo pri troche šťastia naraziť aj na ďalšie slúchadlá od firiem, ktoré sa vo zvuku priamo špecializujú. Pokiaľ ste ale človek, ktorý počúva hudbu z Google Play, streamovacích služieb ako Spotify alebo má stiahnuté MP3-ky, potom je Samsung Level On ten typ slúchadiel, ktorý by vás mohol zaujímať.

Samsung Level On

FOTO: Milan Pulc

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

gear s4 fb
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch dostanou podporu Bixby
gear s4 03
Žádné Gear S4. Chytré hodinky Samsungu dostanou nové jméno
samsung-gear-s4-fb
Představení chytrých hodinek Gear S4 je za dveřmi
gear-s4-01
Samsung svým nedávným krokem potvrdil brzký příchod hodinek Gear S4
samsung galaxy s9 fb
Samsung dnes nabízí mimořádnou 20% slevu na Galaxy S9/S9+, všechny televize a soundbary
gear s3 fb
Rychle a efektivně. Jak hodinky Samsung Gear S3 nastolují revoluci v hotelovém průmyslu
gear s4 03
Na tablet Galaxy Tab S4 a hodinky Gear S4 si budeme muset počkat, Samsung je představí o něco později
gear-s4-01
Chystané smartwatch Gear S4 budou mít mnohem větší baterii než jejich předchůdce
gear s4 fb
Samsung představí hodinky Gear S4 dřív, než byste čekali
Gear VR controller ovladac FB
Headset Gear VR dostane nové jméno. Zapadne tak lépe do portfolia Samsungu
samsung-gear-vr-fb
Neuvěřitelných 1200 PPI. Samsung vyvinul ultrajemný AMOLED displej pro virtuální realitu
samsung-gear-s4-fb
Dostanou hodinky Galaxy S4 systém Google Wear OS? Zaměstnanci Samsungu se s takovými ukázali
OnaDnes Samsung FB
S akcí OnaDnes teď koupíte Galaxy A3, A5, A8 a Gear Sport výrazně levněji
samsung-gear-s4-fb
Žádné Gear S4. Samsung se chystá přejmenovat své chytré hodinky
Mobil Pohotovost srotovne Samsun hodinky
Přineste jakékoli staré hodinky a při koupi Gear S3, Sport a Fit2 Pro dostanete slevu až 2 000 Kč
gear-S3_FB
Samsung připravuje hodinky Gear S4. Nová generace nabídne jednu zásadní novinku
Samsung PRO Endurance card FB
Samsung představil ultraodolné microSD karty, na které uložíte až 43 800 hodin dlouhé video
Samsung Gear VR FB
Samsung představil exkluzivní seriály ve virtuální realitě. Sledovat je můžete skrze Gear VR