Zavřít reklamu

Samsung PayAko už viete, Samsung v nedeľu predstavil Galaxy S6 a platobný systém Samsung Pay, v ktorom tkvie naozaj veľký potenciál. Narozdiel od konkurenčného riešenia totiž Samsung Pay nie je závislý len na NFC, ale pracuje aj s klasickými magnetikými páskami, ktoré sú v USA ešte stále veľmi rozšírené. Aj vďaka tomu sa platobný systém dostáva do dominantného postavenia, keďže už na svojom počiatku funguje v 30 000 000 obchodoch, zatiaľ čo Apple Pay len v 200 000. Na úvod síce bude systém dostupný len v USA a Južnej Kórei (kde mimochodom Samsung patrí k najväčším poskytovateľom platobných kariet!), ale čoskoro sa rozšíri aj do ďalších častí sveta a Slovensko a ČR by nemali skončiť v zabudnutí.

Ako vlastne funguje celý proces? Na to sa mohli pozrieť redaktori na veľtrhu MWC, kde si mohli systém otestovať. Najprv je treba oskenovať svoju kartu. Jednoducho otvoríte aplikáciu Samsung Pay a naskenujete karty pomocou fotoaparátu. Rovnako je možné zadať všetky informácie manuálne, čo oceníte keď vizuál na vašej karte už nie je to čo býval. Hotovo, práve ste úspešne pridali svoju kreditnú kartu do mobilu. Môžete si ich pridať hneď niekoľko, čo využijete keď plánujete niektoré veci nakupovať na firmu, úrad a nechcete preto použiť svoju kartu.

Neskôr, keď už budete chcieť platiť v obchode, pri platbe vysuniete zo spodku displeja zoznam dostupných kariet. Vyberte tú, ktorú chcete použiť a potvrďte transakciu snímačom odtlačkov prstov. Ten je oveľa spoľahlivejší a funguje na rovnakom princípe ako ten na iPhone, takže stačí priložiť prst, nemusíte ním pohybovať po mobile. Teraz máte pár sekúnd na to, aby ste mobil priložili k NFC alebo magnetickej čítačke kariet. Po vykonaní platby dostanete informáciu a informácie o transakcii. Samsung Pay si pre istotu ponechá kópiu ako potvrdenie o transakcii.

Samsung Pay 1

Dnes nejčtenější

.