Zavřít reklamu

Samsung PayBarcelona 1. března 2015 – Samsung Electronics Co. Ltd. dnes ohlásil novinku v oblasti mobilních plateb. Služba Samsung Pay ztělesňuje novou éru mobilních plateb a elektronického obchodování. Umožňuje totiž spotřebitelům přejít na zabezpečený způsob mobilní platby na téměř všech prodejních místech.

Na rozdíl od mobilních peněženek, které přijímá jen malé množství obchodníků přes tzv. magstripe terminály, budou moci uživatelé Samsung Pay využívat své mobilní zařízení při placení na stávajících terminálech v místech prodeje. K dosažení tohoto cíle využívá Samsung nejenom NFC technologii (Near Field Communication), ale také novou patentovanou technologii nazvanou Magnetic Secure Transmission (MST). Mobilní platby tak budou více dostupné jak pro spotřebitele, tak pro obchodníky.

Aby Samsung poskytl svým zákazníkům nejlepší mobilní platební řešení ve své třídě, navázal spolupráci s významnými poskytovateli elektronických plateb MasterCard a Visa. Současně upevňuje spolupráci s klíčovými finančními partnery po celém světě včetně American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase a U. S. Bank, aby zajistil větší flexibilitu, dostupnost a možnost volby pro zákazníky a zároveň umožnil jednoduchý a bezpečný způsob placení.

„Samsung Pay přemění způsob, jakým lidé platí za zboží a služby a jakým využívají své smartphony. Bezpečný a jednoduchý proces platby, společně s naší rozsáhlou partnerskou síti, činí ze Samsung Pay službu, která doslova mění pravidla hry a která přináší přidanou hodnotu spotřebitelům a našim partnerům,“ řekl JK Shin, výkonný ředitel a vedoucí divize IT & Mobile Communications ve společnosti Samsung Eelectronics.

Samsung Pay

„Oblast Mobile Commerce se nyní stává mnohem zajímavější. Kombinace odborných znalostí Visa v oblasti platebních technologií s vedoucím postavením společnosti Samsung při vytváření inovativních mobilních zkušeností dává více možností finančním institucím, které chtějí svým zákazníkům umožnit platbu telefonem,“ řekl Jim McCarthy, výkonný viceprezident společnosti Visa Inc.

„Zavázali jsme se k tomu, že usnadníme interakce ve finančním životě našich zákazníků. Samsung Pay je dalším významným krokem v tomto směru pro našich 17 milionů mobilních zákazníků,“ řekl Brian Moynihan, výkonný ředitel a předseda představenstva Bank of America.

Rozsáhlé pokrytí

Samsung Pay by měl být přijímaný na přibližně 30 milionech prodejních míst na celém světě, což z něj činí jediné mobilní platební řešení s téměř všeobecným uplatněním. Samsung nabízí tuto možnost díky přelomové technologii Magnetic Secure Transmission (MST). Spotřebitelé tak budou moci využívat Samsung Pay v obchodech bez ohledu na to, zda platební terminály podporují NFC či tradiční magstripe, což je drtivá většina stávajících terminálů.

Kromě toho, technologie MST podporuje kreditní karty soukromých značek (PLCC) díky spolupráci s klíčovými partnery včetně společností Synchrony Financial a First Data. Zapojení obchodníků, bank a hlavních platebních sítí nabízí zákazníkům možnost využít širokou škálu platebních karet. Tato skutečnost činí ze Samsung Pay skutečně univerzální mobilní platební řešení.

Margaret Keane, prezidentka a generální ředitelka společnosti Synchrony Financial, která je největším poskytovatelem PLCC v USA, řekla: „Je to skvělá zpráva pro naše zákazníky, kteří mohou využít svou kartu a platit pomocí Samsung Pay. Současně je to skvělá zpráva i pro naše obchodníky, kteří nebudou muset upgradovat své prodejní terminály. Těšíme se na spolupráci se společností Samsung a dalšími subjekty při poskytování zabezpečených mobilní plateb pro našich 60 milionů aktivních účtů.“

samsung pay partners

Samsung Pay Partners 2

Jednoduché a rychlé

Se Samsung Pay získají spotřebitelé jednoduchou aplikaci, která se snadno používá. Přidání karty vyžaduje jen několik jednoduchých kroků. Po přidání uživatel aktivuje aplikaci Samsung Pay vytažením nabídkové lišty v zařízení. Vybere si požadovanou platební kartu a prokáže svou identitu skrze snímač otisků prstů. Přiložením zařízení k terminálu v místě prodeje pak provede rychlé, bezpečné a snadné zaplacení.

Bezpečné a soukromé

Samsung je pevně odhodlán prosazovat bezpečnost a soukromí uživatelských dat na nejvyšší průmyslové standardy. Samsung Pay neuchovává čísla osobní účtů v zařízení spotřebitele. Kromě toho poskytuje Samsung Pay mnoho bezpečnostních funkcí, díky kterým je více chráněný než fyzické platební karty. V kombinaci s tokenizací, tedy přepisováním citlivých dat z karty na unikátní zabezpečený token, který brání finančním podvodům, bude Samsung Pay zprostředkovávat bezpečné mobilní platby po celém světě.

„Jsme nadšeni ze spolupráce se společností Samsung, jelikož poskytne spotřebitelům po celém světě službu Samsung Pay. Bezpečnost a jednoduchost, kterou jsme schopni dodat prostřednictvím naší digitální služby, rychle mění způsob, jakým spotřebitelé mohou nakupovat. Spuštění Samsung Pay bude dalším impulsem pro mobilní platby a poskytne širší škálu digitálních zážitků,“ řekl Ed McLaughlin, vedoucí divize nově vznikajících plateb ve společnosti MasterCard.

Bezpečnost plateb skrze Samsung Pay umocňuje mobilní bezpečnostní platforma Samsung KNOXARM TrustZone, které chrání informace o transakci před podvodnými a datových útoky. Navíc v případě ztráty telefonu umožňuje speciální funkce společnosti Samsung s názvem Find My Mobile najít mobilní zařízení, uzamknout jej, a dokonce vymazat data ze zařízení na dálku. Tím je zajištěno, že data ze Samsung Pay nelze takřka vůbec ohrozit.

Samsung Pay bude letos v létě k dispozici nejprve v USA a Koreji, poté bude rozšířen na další trhy včetně Evropy a Číny, společně se zařízeními Samsung GALAXY S6 a GALAXY S6 edge.

Samsung Pay

//

//

Dnes nejčtenější

.