Zavřít reklamu

galaxy S6 fotakAj keď Galaxy S6 predstavuje gigantický posun vpred, ani on nie je tým najdokonalejším mobilom na trhu. Nevýhod však už nie je toľko čo v minulosti, pretože TouchWiz je teraz tak čistý ako keby ste ho vybrali z pračky a nevýhody sú skôr len hardvérové ako softvérové. Behom pár dní od oznámenia mobilu sa nám podarilo objaviť 6 vecí, ktoré môžu prekážať nielen nám, ale zrejme budú prekážať aj jeho záujemcom, prípadne širšiemu publiku. Dosť však bolo slov a poďme sa hneď pozrieť na to, čo môže na mobile prekážať. Niektoré veci však museli prísť a neprekážajú toľko, ako iné.

V prvom rade, jedna z vecí, ktorá rozhoduje o úspechu telefónu, je cena. Podľa niektorých je cena Samsung Galaxy S6 nasadená privysoko, ak si ju porovnáte s konkurenčným iPhone. Je totiž o 50€ drahší, na druhú stranu v základnej verzii dostanete dvojnásobne vyššiu pamäť. Niečo, na čo sa užívatelia iPhonu sťažujú už niekoľko rokov a Apple na tieto sťažnosti celkom kašle. Pri modeli Galaxy Galaxy S6 edge je vyššia cena pre zmenu vykompenzovaná luxusnejším dizajnom a trojstranným displejom, ktorý je nádhernou ukážkou budúcnosti smartfónov.

Druhá vec, USB 2.0. Zatiaľ čo minulé generácie zariadení, Galaxy Note 3 a Galaxy S5, už disponovali technológiou USB 3.0, u noviniek Galaxy Note 4 a S6 opäť sledujeme návrat do minulosti. Znamená to teda, že štandard microUSB 3.0 nenaplnil očakávania? Alebo je to skôr tým, že technológie vo vnútri sú už tak vyspelé, že netreba používať rýchlejší kábel? Totiž, Samsung spomína že za 10 minút nabíjania dosiahnete 4 hodiny výdrže batérie a to s pomocou staršieho káblu.

Galaxy S6 Edge

Po tretie, Samsung minulý rok obohatil svoje mobily o vodotesnosť. Teda, nie všetky ale jeho vlajková loď Galaxy S5 bola vodotesná a bol to jeden z dôvodov, prečo ste si mali kúpiť Galaxy S5. Lenže rok uplynul a nielen, že Galaxy Note 4 nie je vodotesná, ale o vodotesnosť teraz v prospech dizajnu prišiel aj Galaxy S6. Toto môže niekomu prekážať, no zároveň si udržujeme názor, že s Galaxy S6 sa zrejme nebudete chodiť potápať.

Ďalšia vec, ktorá neunikla pozornosti médií, je nižšia kapacita batérie. Novinka, ktorá disponuje najrýchlejším procesorom, najrýchlejšou pamäťou, najrýchlejším úložiskom a displejom s extrémne vysokým rozlíšením, má batériu s kapacitou iba 2 550 mAh, zatiaľ čo batéria v S5 mala kapacitu 2 800 mAh.

Galaxy S6

S batériou sme ešte neskončili a ďalšou oficiálne známou nevýhodou je nevyberateľná batéria. Samsung však mal čo na konferencii vysvetľovať a odôvodnil to tým, že jeho technológie dospeli do fáze, kedy už jednoducho vyberateľnú batériu netreba a tá môže ostať vnútri mobilu navždy, teda až do servisnej výmeny, keď sa po pár rokoch používania definitívne opotrebuje. Len teda treba dúfať, že podobný osud zastihne aj Galaxy Note 5.

Posledná, šiesta nevýhoda Samsungu Galaxy S6 je absencia slotu pre microSD. Viacerých nahnevalo, že kapacitu mobilu si nemôžete zvýšiť tak, ako pri predošlých modeloch. Aj na toto si však spoločnosť našla argument a dôvod, prečo vynechala pamäťové karty, spočíva v plynulosti. Cieľom bolo zamerať sa na plynulosť a pamäťové karty nie sú tak rýchle ako úložisko, ktoré sa nachádza v Galaxy S6 a ktoré sa bude nachádzať v ďalších nových modeloch. Na to, aké rýchle je spomínané UFS úložisko, nájdete odpoveď v samostatnom článku.

Galaxy S6 Edge

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.