Zavřít reklamu

Galaxy S6 EdgeAko ste už mohli vidieť pri včerajšom livestreame, Samsung niekoľkokrát porovnal novinku Galaxy S6 s konkurenčným iPhone 6, prípadne jeho väčším súrodencom 6 Plus. Oba mobily sú zhotovené z prémiových materiálov, ponúkajú prémiový dizajn a hlavne sú vrcholnými zariadeniami na trhu (a to platí aj o cene). Pri predstavovaní nových mobilov sme ale mohli počuť niekoľko vecí, ktoré nás rozhodne upútali a celkovo sme mohli nájsť 5 hlavných vecí, v ktorých je Galaxy S6 lepší, než iPhone 6. A to, že sa Galaxy S6 neohýba, máme podľa Samsungu brať ako príjemný bonus.

1. Vyššie rozlíšenie fotoaparátu

Toto je niečo, čo si prajú mnohí fanúšikovia Applu. Bohužiaľ to však prípad iPhonu nie je a je to Galaxy S6, ktorá má dvojnásobne vyššie rozlíšenie fotiek. Rozdiely v rozlíšeniach sú viditeľné najmä pri zoomovaní na niektoré objekty v diaľke, ktoré tu sú lepšie čitateľné, čo v prípade S6 platí kvôli kvalitnejšiemu fotoaparátu. Rovnako sme už na prvých fotkách spravených pomocou Galaxy S6 mohli vidieť, že v plnom rozlíšení už nie je vidieť zvláštne rozloženie bodov na obrázku tak, ako to bolo pri predošlých modeloch.

2. Rýchlejšie nabitý

Nabíjanie je každodennou záležitosťou u takmer každého smartfónu. Samsung však vyvinul technológiu, vďaka ktorej je možné nabiť mobil oveľa rýchlejšie a čas nabitia z 0% na 100% tu trvá až o polovicu kratšie, než na iPhone 6. Rovnako je k dispozícii systém super-rýchleho nabíjania, takže už po 10 minútach na nabíjačke máte mobil pripravený na ďalšie 4 hodiny fungovania. Ale či používania, na to sa pozrieme v recenzii.

Galaxy S6 EdgeGalaxy S6

3. Bezdrôtové nabíjanie

Pokračujeme nabíjaním. Samsung Galaxy S6 má priamo v sebe zabudovanú podporu pre bezdrôtové nabíjanie pomocou technológie Qi. Toto je veľká výhoda, pretože na nabíjanie už nepotrebujete žiadny obal, púzdro ani adaptér, ktorý by zabezpečoval indukčné nabíjanie. Samsung Galaxy S6 teda stačí položiť na akúkoľvek Qi dosku na svete, prípadne si kúpite reproduktor TDK Wireless Charging Speaker, čím získate dva v jednom. Pustíte si kvalitnú hudbu cez reproduktor a zároveň si necháte nabiť svoj mobil.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

4. Výkon

Vo vnútri Galaxy S6 nájdeme tie najnovšie a najrýchlejšie technológie, aké sú dnes na trhu. Najmä preto, že sa Samsung rozhodol upustiť od iných výrobcov a sám si vyrobil všetko, čo vo vnútri mobilu nájdeme. Teda, nahádzame tu 64-bitový Exynos vyrobený presne na mieru pre Galaxy S6, ktorý je o 35% rýchlejší oproti predchodcovi a po jeho boku LPDDR4 pamäť, ktorá je oproti predošlej rýchlejšia až o 80%. Ako bonus je tu potom úložisko UFS 2.0, ktoré spája rýchlosť desktopového SSD a úspornosť mobilnej Flash pamäte. Výsledok? Super-rýchle zariadenie, ktoré spolu s čistým TouchWizom tvorí najrýchlejší Samsung vôbec. A ako už oslávil Samsung na konferencii, žiadne lagy!

Galaxy S6 Edge

5. Samsung Pay

Platobný systém Samsung Pay bol síce predstavený pol roka po Apple Pay, ale to neznamená, že Samsung ponúka to isté. V skutočnosti totiž jeho systém funguje aj bez NFC a technológie vo vnútri mobilu umožňujú, že mobil priložíte k starej čítačke pre karty s magnetickými páskami. Výhoda? Určite, netreba žiadny ďalší terminál a už teraz je systém podporovaný u 30 000 000 predajcov, zatiaľ čo Apple Pay je podporovaný len u 200 000. A to hovoríme len o lokalitách v USA a v Južnej Kórei, keď sa systém dostane do iných krajín sveta, toto číslo dramaticky stúpne hore.

6. Dizajn

Keď sa na to pozriem a porovnám si oba telefóny, môj názor je ten, že kombinácia hliníku a skla v takom štýle, ako to je pri Galaxy S6, je oveľa krajšia než dizajn iPhone 6. Dovolím si tiež povedať, že je to najkrajší Samsung, aký doteraz vyšiel, za čo môže inšpirácia iPhone 4 a iPhone 6. Samotný dizajn Galaxy S6 totiž presne odpovedá tomu, ako si mnohí fanúšikovia predstavovali dizajn iPhone 6, čiže kombináciu hliníka a skla na oboch stranách. Pri pohľade na výsledok môžem konštatovať, že kombinácia je naozaj veľmi pekná.

Galaxy S6

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.