Zavřít reklamu

Galaxy_Launcher_TouchWiz_iconeUž nejaký čas vieme, že Samsung orezal TouchWiz v novom Galaxy S6 na kosť, no doteraz nebolo celkom jasné, čo si pod tým máme predstavovať. Ale teraz už vieme, zdroje zahraničného SamMobile totiž odhalili, že TouchWiz v najnovšej vlajkovej lodi Samsungu bude mať predinštalovaných len 8 aplikácií, čo je naozaj malé číslo oproti tomu, ktoré bolo prítomné v doterajších aplikáciách. Výhodou je, že spoločnosť zo systému odobrala veci, ktoré sa chovali ako duplicity základných Android aplikácií, čo sa odrazí jednak na zabratom mieste a jednak TouchWiz nebude pôsobiť tak „schizofrenicky“. 

V súvislosti s predošlými správami sa zároveň potvrdili naše očakávania, že Samsung zo svojho mobilu odstráni Dropbox. Namiesto neho sa v ňom bude nachádzať OneDrive, kam si budú môcť užívatelia zálohovať svoje dáta, ako aj dokumenty zo sady Office. Tá síce v mobile nebude dostupná, ale nájdeme tu poznámkovú aplikáciu OneNote, ktorá nahradí S Note. Namiesto ukončenej služby ChatON nachádzame  v mobile Skype a odkaz na stiahnutie WhatsApp. Spomedzi domácich aplikácií ostáva S Voice S Health, ktorý je úzko prepojený s fyzicky orientovanými snímačmi na zadnej strane a vo vnútri mobilu. Nakoniec nechýba ani Facebook. A pokiaľ si budete chcieť niečo nainštalovať, obchod Galaxy Apps bude vždy po ruke.

Tento zoznam aplikácií platí pre Galaxy S6 a aj pre Galaxy S6 Edge. Ten sa objaví so zakriveným displejom z oboch strán, no ako sa ukazuje, firma má zrejme problém s jeho výrobou. Naznačili to zdroje ArsTechnica, ktoré vravia že európski operátori majú problém so získaním zásob Galaxy S6 Edge, ktorý je aj tak považovaný za limitovanú edíciu (rozumej: Samsung plánuje vyrobiť len 10 miliónov kusov). Mobil bude k dispozícii v dvoch verziách, 64GB model stojí 950€ a 128GB model vás vyjde až 1050€. Svojou cenou tak prekonáva cenu najdrahšieho iPhone 6 Plus, ktorý je o 50€ lacnejší. Na druhú stranu, v modeli S6 Edge sa nachádza oveľa viac inovácií a technologického pokroku.

Samsung TouchWiz Ecosystem

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: SamMobileArsTechnica

Dnes nejčtenější

.