Zavřít reklamu

Android budíkBudík. Vesměs nenáviděná, ale i přes to bohužel nedílná součást života mnoha z nás, neboť bychom bez něj jen obtížně vstávali včas, ať už do práce, do školy, či kamkoli jinam. Doba klasických budíků, které natáhneme a ty o několik hodin později začnou vydávat ten známý otravný zvuk, je však již pár let za námi a dnes se místo budíků jako takových používají smartphony. Ty už ze základu nabízí svým majitelům možnost nastavit si pravidelné opakování budíku, jeho tón a čas od času i některé další vychytávky.

Spousta z nás se už však jistě alespoň jednou přesvědčila o tom, že integrovaný budík, který v sobě má snad každý smartphone s operačním systémem Android, někdy prostě nestačí. V ten moment je dobré otevřít Google Play a stáhnout jinou aplikaci budíku, pochopitelně nějakou efektivnější s více vymoženostvmi a funkcemi. Jenže takových aplikací je na Google Play více než dost a výběr té nejlepší se může značně zkomplikovat, my vám ovšem pomůžeme a o něco níže naleznete výběr 5 vůbec nejlepších aplikací na budíky, které jsou pro Android k sehnání.

1) Wave Alarm

Jak již název napovídá, hlavní vychytávkou Wave Alarmu je možnost vypnutí/odložení budíku pouze tím, že mávnete rukou přes přední kameru zařízení. Preferujete-li raději manuální vypnutí, funkce se dá samozřejmě v nastavení vypnout. Wave Alarm navíc nabízí více možností co se gest týče, a v neposlední řadě nadchne též originálním rozhraním, které vedle data a času obsahuje třeba i informace o aktuálním počasí.

Wave AlarmWave AlarmWave Alarm

2) Double Twist Alarm Clock

Budík od vývojářů známých hudebních aplikací DoubleTwist nabízí spoustu vymožeností, ať už se jedná o přizpůsobení designu aplikace, klasické funkce budíku nebo třeba spouštění budíku na základě výcházení Slunce, v tomto Alarm Clocku to najdete. Vedle mnohého nabízí celkem 4 různé režimy buzení a některé funkce spolupracují s ostatními aplikacemi od DoubleTwist, chcete-li ale využívat všechny vymoženosti, které tento budík nabízí, bude třeba zaplatit necelých 50 Kč pro zakoupení. Pokud jste ovšem poněkud nenároční, free trial verze je ke stažení zde.

DoubleTwist Alarm Clock

3) Alarm Clock Extreme

Ideální volba v případě, že máte seriózní problém se vstáváním. Vedle klasických nastavení, kterými disponuje skoro každá aplikace budíku, naleznete v Alarm Clock Extreme i některé, řekněme extrémní, možnosti. Uživatel si může vybrat, zda-li chce pro vypnutí/odložení budíku zatřást se zařízením, opsat captcha kód nebo třeba vyřešit matematický příklad, jejichž obtížnost je též nastavitelná. Dokud předem vybraný úkol správně nesplní, budík jednoduše nepřestane zvonit. Pokud ani tato aplikace nestačí k tomu, abyste vstávali včas, je nejvyšší čas navštívit odborného lékaře, Alarm Clock Extreme totiž nemá v názvu slovo „Extreme“ pro nic za nic.

Alarm Clock Extreme

4) Wake Voice

Wake Voice se na rozdíl od všech ostatních aplikací může chlubit svou naprosto unikátní vlastností. Mluví na vás. Sice v AJ, ale mluví. V momentě, kdy vypnete či odložíte budík, začne aplikace automaticky nahlas číst vámi vybraný obsah, ať už se jedná o dnešní horoskop, aktuální počasí, události v kalendáři nebo novinky, jejichž zdroj je možné si též nastavit. Spousta užitečných informací po ránu na Google Play ovšem stojí necelých 55 Kč, tedy pokud neplánujete Wake Voice využít maximálně 10×, jinak je tu totiž ke stažení trial verze zdarma. A mimochodem, upozorňujeme, že postupem času pravděpodobně začnete hlas Wake Voice nenávidět, což vytváří skvělou příležitost okamžitě vstát a aplikaci nějakým způsobem vypnout.

Wake Voice

5) Caynax Alarm Clock

Když se v aplikaci budíku zkombinuje skvělý design a obrovský počet funkcí, vznikne z toho Budík od Caynax. Nejenže vypadá skvěle na smartphonech, na rozdíl od spousty ostatních aplikací má ale skvělé rozložení UI i na tabletech. A možností nastavení je zde více než dost, úplně vše na co si vzpomenete, se zde dá nastavit a i některé věci navíc. Dokonce lze tento budík propojit i s vaším to-do seznamem, určitým způsobem pak umí nahradit i kalendář, a to díky kategoriím buzení, kdy např. kategorii „Roční“ lze využít třeba pro narozeniny či svátky. Samotná free verze nabízí většinu z výše jmenovaných vlastností, pokud vám ale ani to nestačí, můžete si z odkazu zde stáhnout PRO verzi, ta vás bude stát pouze něco málo přes 30 Kč.

Caynax Alarm Clock

// < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ //*Zdroj: AndroidCentral

Dnes nejčtenější

.