Zavřít reklamu

SamsungSamsung byl minulý rok už po deváté v řadě označen za vůbec největšího výrobce televizí na světě a jak se zdá, tento statut si udrží i letos. Jak totiž ukázaly výsledky na webu DisplaySearch, Samsung si vloni v porovnání s konkurencí vedl na trhu s plochými televizemi opět nejlépe, 29.2 % všech prodaných televizorů za poslední rok pocházelo totiž právě od tohoto jihokorejského výrobce.

Jihokorejský gigant se navíc může radovat i z obrovského růstu na poli UHD TV, kde prodeje Samsungu činily celkem 34.7 %, což je v porovnání s rokem 2013 o skoro 25 % více. V oboru UHD TV potom spolu s 35.4% podílem na severoamerickém trhu a s 20.4% podílem na čínském trhu nad veškerou svou konkurencí jednoduše řešeno dominuje.

DisplaySearch navíc předpokládá, že celkový podíl Samsungu na trhu s jeho UHD TV by už v roce 2018 měl překročit 30 procent, no společnost by též měla výrazně zapracovat na výsledcích své mobilní divize, jejíž podíl na trhu ani po značných změnách nevypadají zrovna nejlépe, to by se však na druhou stranu mohlo s příchodem revolučního Galaxy S6 rychle změnit.

Samsung SUHD TV

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: BusinessKorea

Dnes nejčtenější

.