Zavřít reklamu

Samsung Smart TVSamsung mal čo vysvetľovať po tom, ako v jeho podmienkach niekto prečítal tvrdenie, že Smart TV vás môžu odpočúvať a posielať tieto dáta tretím stranám a preto by ste pred nimi nemali rozprávať o súkromných veciach. Toto vyvolalo pobúrenie medzi majiteľmi televízorov (a nielen medzi nimi), ktorým sa nepáčilo, že inteligentné televízie majú ambície tých v Orwellovom 1984. Spoločnosť preto objasnila, že jej TV vás neodpočúvajú a reagujú len na určité slovné spojenia, ktoré súvisia s hlasovým ovládaním. Rovnako zdôraznila, že v prípade obáv môžete hlasové funkcie kedykoľvek vypnúť.

Samsung tiež vravel, že dáta sú zabezpečené a nemá k ním prístup nikto bez jeho povolenia. Bezpečnostný expert David Lodge zo spoločnosti Pen Test Partners však poukázal na to, že aj keď dáta môžu byť ukladané na zabezpečený server, pri odosielaní nie sú vôbec šifrované a tretia strana by k nim mohla kedykoľvek pristupovať. Hlasové vyhľadávanie vecí na webe je spolu s MAC adresou televízora a verziou systému odosielané spoločnosti Nuance na analýzu, ktorej služby následne preložia hlas na text, ktorý vidíte na obrazovke.

Odosielanie však prebieha cez port 443, nie je chránený firewallom a ani dáta nie sú šifrované pomocou SSL. Jedná sa len o pakety XML a binárnych dát. Podobne ako v prípade odosielaných dát, ani prijímané dáta nie sú nijak šifrované a sú posielané len v čistom texte, ktorý môže prečítať úplne každý. Takýmto spôsobom sa dá napríklad zneužiť na špehovanie ľudí a hackeri tiež môžu upraviť webové vyhľadávania na diaľku a môžu tak ohroziť užívateľov tým, že im vyhľadajú pofidérne adresy. Dokonca si môžu uložiť vaše hlasové príkazy, stačí im dekódovať zvuk a ten prehrať cez prehrávač.

Samsung Smart TV

*Zdroj: The Register

Témata: , , ,

Dnes nejčtenější

.