Zavřít reklamu

Samsung paměti pro mobilyKdyž se řekne „hardwarové specifikace smartphonu“, spoustu z nás zajisté na prvním místě napadnou komponenty jako procesor, RAM či případně display a jeho rozlišení. Často je ovšem poněkud opomíjena jedna velice důležitá součást zařízení, a to flash paměť (úložiště) a její rychlost, o které se v nabídkách e-shopů většinou vůbec nepíše. Rychlost zápisu a pochopitelně i rychlost čtení jsou ale velice důležité aspekty, které mají zásadní vliv na rychlost celého telefonu. Jak se ale zdá, v tomto oboru nás zjevně čekají světlé zítřky, Samsung totiž představil superrychlé paměti eMMC 5.1!

Použitou NAND technologii pak jihokorejský demonstroval na 64GB modelech pamětí, které dokážou číst data rychlostí až 250 MB/s, zapisovat je při 125 MB/s a které, jak tvrdí Samsung, disponují 11 000 (resp. 13 000) IOPSů (input/output operations per second). Podle slov spolčnosti je eMMC 5.1 navíc 7/26x rychlejší než klasická microSD karta a aby toho nebylo málo, přináší prémiovou funkci v podobě zařazování vícero příkazů do fronty, což jde ruku v ruce s čím dál, tím více populářnějším multitaskingem.

Spekulace potom tvrdí, že by se nové paměti mohly objevit už na očekávaném Galaxy S6, jež bude představen už za dva týdny na barcelonském veletrhu MWC 2015. To ostatně naznačil i Samsung, ve svém vyjádření totiž uvedl, že se společnost již připravuje na vydání zařízení, jež budou nově představenými paměťmi disponovat. Zda-li tedy v Galaxy S6 nakonec nalezneme tuto pokrokovou technologii se však dozvíme až 1. března/marce, kdy jihokorejský gigant šestou generaci Galaxy S představí, určitě by ale nebylo na škodu, kdyby se eMMC 5.1 v nové vlajkové lodi opravdu objevil.

// < ![CDATA[ //samsung paměti pro mobily

// < ![CDATA[ //*Zdroj: Samsung

Dnes nejčtenější

.