Zavřít reklamu

Samsung Gear Live BlackV priebehu minulého roku sa predaje inteligentných hodiniek významne rozmohli, podarilo sa totiž predať 4,6 milióna hodiniek, z čoho viac ako 720 000 tvorila platforma Android Wear. Do nej už patrí niekoľko modelov, no najväčšiu pozornosť si vyslúžili práve modely využívajúce inovatívny kruhový displej, vďaka ktorému pôsobia inteligentné hodinky veľmi prirodzene. A zároveň je to dôvod, prečo sa hodinky ako Moto 360 a LG G Watch R stali top modelmi, zatiaľ čo predajné čísla ostatných nie sú tak vysoké.

Platí to aj o Samsung Gear Live, ktoré boli vlastne odľahčenou verziou Gear 2 bez Home Buttonu a s iným systémom. No minimálne rozdiely v dizajne dvoch hodiniek sú dôvodom, prečo si zrejme nikto nespomenie, že Samsung vyrobil aj takýto model (Gear Live). Jednoducho povedané, hodinky Samsung Gear Live nemali dostatočný X faktor pre to, aby si ich ľudia kúpili a nepôsobili tak inovatívne ako konkurenčné riešenia, čo zamrzí zvlášť keď platforma Android Wear a hodinky Moto 360 boli predstavené oveľa skôr.

A možno Samsung ani nechcel veľmi inovovať – chce pretlačiť Tizen a to sa mu nepodarí, pokiaľ bude inovovať na konkurenčnej platforme. Takže riešenie bolo viacmenej nevyhnutné. Hodinky mali prísť ako riešenie pre užívateľov Android Wear, ale zároveň nesmeli nijak poškodiť predaje ostatných modelov s Tizenom. No a dnes, keď je Tizen kompatibilný so zariadeniami s Androidom a pritom sa nenachádza len na hodinkách, už neexistuje prakticky nič, čo by nútilo Samsung používať Android. Takže s vysokou pravdepodobnosťou môžeme povedať, že minuloročná generácia Samsung Gear Live bola zároveň poslednou – pokiaľ sa nerozhodne použiť kruhový displej.

Samsung Gear Live Black

//

//

*Zdroj: Android Central

Dnes nejčtenější

.