Zavřít reklamu

Galaxy S6 iconPravda, Samsung síce ešte nepredstavil Galaxy S6, ale už sme videli nespočetné množstvo únikov, ktoré nám odhalili radikálnu zmenu dizajnu a návrat k inovatívnosti z čias Galaxy S III a tiež sme sa dozvedeli niekoľko noviniek ohľadom hardvéru a softvéru nového mobilu. No a pretože už máme aký-taký obraz o telefóne, rozhodol som sa predčasne pozrieť na niektoré súčasti telefónu, ktoré sa mi páčia, ale na druhú stranu so sebou prinášajú určité nevýhod, obzvlášť teda po stránke dizajnu, keďže ten v dnešnej dobe hrá dôležitú rolu a aj pri Samsungu sa stalo, že Galaxy S4 a Galaxy S5 sa nakoniec nepredávali tak dobre ako mali, pretože boli veľmi podobné. Aj keď teda imitácia kože na zadnom kryte bola geniálnym nápadom, ktorý sa mi stále páči. Ale prejdime už rovno k 6 veciam, ktoré sa mi na Samsungu Galaxy S6 (ne)páčia.

1. Zadný kryt

Konštrukcia zadného krytu by mala byť prvýkrát v histórii série hliníková, prípadne sklenená. Samsung sa rozhodol pre Unibody design, takže mohol použiť prémiové materiály a vytvarovať ich tak, že sa nám do rúk dostane naozaj špičkové zariadenie. Bohužiaľ, či to bude hliník alebo sklo, má to svoje nevýhody a jednou z nich je, že si zadný kryt mobilu už nebudete môcť otvoriť a tým pádom si v ňom nevymeníte batériu. Je to daň za prémiový dizajn. Rovnako v prípade, že by Samsung použil sklo na zadnej strane, hrozí riziko rozbitia a výsledok by nebol vôbec pekný.

2. Snímač krvného tepu

Zadnou stranou mobilu nekončíme a pozrieme sa na ďalšiu vec, ktorá je na zadnej strane. Tentoraz sa zameriam na snímač krvného tepu. Nemám nič proti prítomnosti snímaču, je to dobrá funkcia ak ste športovec, ale čo mi osobne vadí, je jeho poloha. Kým na Galaxy S5 ste mohli na snímač dočiahnuť bez problémov, pri Galaxy S6 to môže predstavovať problém. Bol presunutý doprava od fotoaparátu a pokiaľ máte malé ruky, potom je celkom pravdepodobné, že naň už nedočiahnete bez toho, aby ste svoj mobil posunuli nižšie do dlane.

Samsung Galaxy S6 case

3. Hrúbka

Čo však vašej ruke nevadí, je hrúbka telefónu, Podľa toho, čo máme možnosť počuť, má mobil hrúbku len 7mm (potvrdzuje aj náš vlastný zdroj) a vďaka polo-zaobleným hranám sa bude držať pohodlne. Lenže, s tenkou hrúbkou a faktom, že máme očakávať 1440p displej a najlepší procesor, sa naskytá otázka, akú kapacitu bude mať batéria. Výdrž batérie hrá celkom dôležitú rolu.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

4. Fotoaparát

A hrúbka sa odrazí aj na ďalšom aspekte, opäť na zadnej strane mobilu. Fotoaparát (bohužiaľ) vytŕča a kvôli tomu, že ide o celkom obrovský štvorec, si to ľahko všimnete. Fotoaparát má však aj mnohé ďalšie výhody a aj keď to nevyzerá, že by obohatil dizajn mobilu, môžeme uňho čakať konečne také funkcie ako optickú stabilizáciu obrazu alebo rozlíšenie 20 megapixelov. To boli dve veci, ktoré ste doteraz mohli mať len na Galaxy K zoom. Ten má však stále jedno eso v rukáve a to optický zoom, ktorý sa do Galaxy S6-ky nedostane. Jedine formou dodatočného príslušenstva, keďže ako sme počuli, Samsung by chcel pripraviť svoju vlajkovú loď pre všelijaké príslušenstvo od inteligentných obalov až po doplnkové nástavce pre fotoaparát.

Galaxy S6 vs iPhone 6

5. Domovské tlačidlo

Ak sú rendery správne, potom fotoaparát nie je jediná vec, ktorá z mobilu vytŕča. Vyzerá to tiež, že z mobilu bude vytŕčať aj Home Button a tentoraz o niečo viditeľnejšie, než pri predošlých modeloch (ale môže to robiť len render, ktorý môžete vidieť vyššie). Môže to mať na svedomí prítomnosť kvalitnejšieho snímaču odtlačkov prstov, ktorý má teraz fungovať na rovnakej báze ako Touch ID na iPhone alebo snímač na Huawei. Už netreba, aby ste posúvali prst po tlačidle, ale bohate postačí, aby ste ho k nemu priložili. Je to rýchlejšie, presnejšie a hlavne si nemusíte zahmatať mobil hneď po tom, ako ste ho vytiahli z vrecka.

6. TouchWiz

TouchWiz pre Galaxy S6 bude podľa všetkého tým najčístejším TouchWizom, aký kedy vyšiel. A to sa zjavne odrazí aj na jeho funkciách a aplikáciách, keďže Samsung z neho plánuje vrámci zrýchlenia softvéru odstrániť aj také aplikácie, ktoré boli donedávna neoddeliteľnou súčasťou telefónu. Odstraňovanie však čiastočne pôsobí ako dýka do chrbta pre tých, ktorí si kúpili predošlé modely preto, lebo im Samsung prezentoval, aké skvelé funkcie má ich telefón. Takto si môžu podaktorí myslieť, že Samsung otočil svoj názor a po roku si povedal, že vlastne všetko to, čo vyvíjal pre užívateľov a čo mal byť X faktor telefónu, je po 365 dňoch nepotrebné. Výhodou však je, že TouchWiz konečne nebude lagovať.

ChuckNorris_Touchwiz

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.