Zavřít reklamu

Galaxy_Launcher_TouchWiz_iconeUž pred nejakým časom sme mohli počuť, že Samsung pracuje na úplne novej podobe TouchWizu, ktorá má byť tak plynulá ako čistý Android 5.0 na Nexuse 6. Súčasťou tejto veľkej zmeny má byť aj to, že Samsung z TouchWizu odstráni množstvo svojich aplikácií, čo viacerí užívatelia prijali, keďže niektoré aplikácie len zbytočne zaberali miesto a v praxi ich skoro nikto nevyužíval. Samsung preto odsúva svoje aplikácie na druhú koľaj a dá prednosť natívnym aplikáciám z dielne Google a dokonca aj z dielne Microsoftu. Pravdepodobne vrámci mimosúdnej dohody, ktorou sa dvojica rozhodla ukončiť svoj patentový spor.

Podľa zdrojov môžeme v novom Galaxy S6 očakávať aplikácie ako Microsoft OneNote, OneDrive, Office Mobile (s predplatným zadarmo!) a Skype ako náhrada za ChatON. Naopak je možné, že sa z mobilu poberú aplikácie ako S Voice, S Health, S Note a Scrapbook a užívatelia si ich budú môcť stiahnuť z obchodu Galaxy Apps len v prípade, že ich budú chcieť. Otázkou ďalej ostáva, či bude Samsung naďalej poskytovať Dropbox s bezplatným bonusom alebo prenechá pôdu OneDrivu.

Po stránke plynulosti je TouchWiz na Galaxy S6 plynulý ako nikdy predtým, už len v porovnaní s Androidom Lollipop na Galaxy Note 4! Teda slová o plynulosti na úrovni tradičného Androidu môžu byť naozaj pravdivé. Ale to uvidíme až v recenziách po predstavení mobilu. Samsung mal zároveň použiť množstvo nových animácií a efektov, ktoré sú súčasťou Lollipopu a prichádza niekoľko ďalších kľúčových zmien prostredia.

Klávesnica bola upravená po vzore tej na Galaxy Tab S a na iPhone, pribudli nové motívy, aplikácie Samsungu sú farebnejšie – napríklad číselník v telefóne je zelený ako tráva. Aplikácia Hudba pre zmenu funguje po celý čas v režime plnej obrazovky. App Drawer, čiže kompletná ponuka aplikácií, už nie je „nekonečná“, takže sa už nemôžete z poslednej strany dostať na prvú. Rovnako si môžete v tejto ponuke nastaviť spôsob rozloženia aplikácií. Na výber sú rozloženia 4×4, 4×5 a 5×5.

Samsung-TouchWiz-Themes-Feature-03

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.