Zavřít reklamu

Galaxy S6 iconAko sa už dalo čakať, aj dnes sa dozvedáme čo-to nové ohľadom Galaxy S6. A máme k dispozícii hneď tri kľúčové novinky. V prvom rade je to ďalší únik dizajnu telefónu vďaka výrobcom obalov. No narozdiel od predošlých, teraz ide o priehľadné obaly a tak môžeme vidieť zadnú stranu telefónu vo finálnej podobe. Ako je potom vidieť, na základe fotiek môžeme usúdiť, že zadná časť bude veľmi podobná tej na Galaxy Alpha. Znamená to, že hliník bude prekrytý farebnou vrstvou, ktorá jednak zakrýva kov a jednak umožňuje Samsungu vytvoriť potrebné farebné varianty mobilu. Tých bude zrejme päť a ako sa dozvedáme, novinkou bude zelený model.

Avšak médiá nevylučujú ani to, že perfektne rovný zadný kryt je v skutočnosti sklenený. Ale či to tak bude naozaj, sa dozvieme až po predstavení mobilu na veľtrhu MWC, ktorý sa koná už za necelé 3 týždne. Je však vidieť, že zadné telo nebude 100% rovné, keďže fotoaparát opäť vytŕča a po jeho pravom boku nájdeme pre zmenu priehlbinu pre LED blesk a snímač krvného tepu. Rovnako je vidieť, že sa na zadnej strane nenachádza reproduktor, takže existuje vysoká šanca, že bude naozaj na spodnej časti mobilu.

Ďalej sa dozvedáme, že Samsung pracuje na novom ekosystéme mobilného píslušenstva pre Galaxy S6. Príslušenstvo, či už to budú obaly s rozšírenými funkciami alebo externé batérie, budú po novom obsahovať špeciálny čip, ktorý bude signalizovať pravosť produktu – vaša S6 to rozpozná. Ďalšou výhodou pre Samsung je aj to, že sa mu takýmto spôsobom podarí zvýšiť počet oficiálnych výrobcov príslušenstva pre jeho smartfóny. Výhodou tiež je, že spoločnosť bude profitovať na výrobe a predaji týchto čipov. Čipy budú zabudované aj do príslušenstva, ktoré vyrobí samotná firma.

Samsung Galaxy S6 case

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Nakoniec sa dozvedáme, že hlavný fotoaparát v Galaxy S6 (respektíve S6 Edge) je vyrábaný samotným Samsungom, pričom sa jedná o model s rozlíšením 20 megapixelov a optickou stabilizáciou obrazu. Užívatelia budú mať k dispozícii opäť možnosť robiť fotky vo viacerých rozlíšeniach a tentoraz bude k dispozícii 6 možností – 20, 15, 11, 8, 6 alebo 2,4 megapixelov. Nie je ešte celkom rozhoduté, či bude tento fotoaparát použitý u oboch modelov, keďže si Samsung ešte nie je istý množstvom kusov, ktoré dokáže vyrobiť. Samotný fotoaparát (softvér) využíva API, ktoré sú súčasťou systému Android 5.0 a vďaka ktorým sa fotoaparát dočká režimu Pro Mode. V ňom si môžu užívatelia zvoliť jeden z troch režimov zaostrovania vrátane možnosti manuálneho zaostrovania. Medzi ďalšie možnosti, ktoré nie je možné vylúčiť, patrí aj možnosť fotiť RAW fotky a nastavenie rýchlosti uzávierky. Rovnako dôjde k vylepšeniu aplikácie Galéria. Tá bude intuitívnejšia, jednoduchšia a užívatelia už nebudú musieť vyhľadávať funkcie zdieľania (zvlášť menej skúsení, začínajúci užívatelia). Možnosti Odstrániť a Zdieľať budú teraz po boku ikon zobrazovať aj vysvetlivku.

Samsung Galaxy S6 case

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: PhoneArena; DDaily.co.krSamMobile

Dnes nejčtenější

.