Zavřít reklamu

Bratislava, 5. februára 2015 – Samsung Electronics Co., Ltd., jednotka na poli domácej zábavy v posledných 9 rokoch, dnes na európskom fóre v Monaku predstavil široký rad televízorov SUHD pre tento rok. Nové televízory prinášajú prémiový UHD obsah a posúvajú divácky zážitok opäť na vyššiu úroveň.

Samsung v Monaku tiež predstavil svoje rozsiahle portfólio audio produktov, vrátane nového Omni-Directional 360 Ambient Audio a nových zakrivených soundbarov, ktoré sa vyznačujú krištáľovo čistým zvukom a dizajnom skvelo dopĺňajúcim vzhľad zakrivených televízorov.

„Naším poslaním je udržiavať tradíciu a ducha značky Samsung v zmysle neustáleho posúvania hraníc domácej zábavy v ústrety novým možnostiam,“ povedal HS Kim, prezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Bez ohľadu na zdroj obsahu prináša Samsung najlepší obraz a televízory SUHD len potvrdzujú naše odhodlanie prinášať svojim zákazníkom výnimočné zážitky priamo do ich domovov.“

Samsung SUHD TV

Samsung Premium „S“ TV: Nová SUHD TV

Spoločnosť Samsung označuje písmenom „S“ svoje prémiové, vlajkové produkty, ktoré v oblasti technológií predstavujú skutočný krok vpred. Najnovšie tiež označila písmenom „S“ nový rad SUHD televízorov. Tieto modely sú navrhnuté tak, aby nenechali nikoho chladným, či už sa jedná o kvalitu obrazu, interakciu alebo štýlový dizajn.

Televízory Samsung SUHD demonštrujú prevratný pokrok v oblasti kontrastu, jasu, reprodukcie farieb a celkovej vynikajúcej kvality obrazu. Všetko je možné vďaka využitiu patentovanej ekologickej nanokryštálovej technológie a inteligentného SUHD enginu pre upscaling obrazu, ktorý napomáha výraznému zlepšeniu obrazovej kvality.

Nanokryštálové polovodiče televízora SUHD prenášajú rôzne farby svetla v závislosti na ich veľkosti a výsledkom je produkcia najčistejších farieb s najvyššou svetelnou účinnosťou, ktorá je teraz na trhu dostupná. Táto technológia sprostredkuje širokú paletu najpresnejších farieb a divákom poskytuje 64 násobne viac farieb než konvenčné televízory. Funkcia pre remasterovanie obsahu v Samsung SUHD televízoroch automaticky analyzuje jas obrazu, aby sa predišlo dodatočnej spotrebe energie pri vytváraní presných kontrastov. Výsledný obraz ponúka oveľa tmavšie miesta, zatiaľ čo svetlé časti obrazu sú 2,5-krát jasnejšie ako na konvenčných televízoroch.

Samsung S-UHD TV

Vďaka spolupráci s významným hollywoodskym štúdiom 20th Century Fox má Samsung optimalizovaný obsah, ktorý spĺňa prémiové štandardy kvality SUHD. Toto partnerstvo umožňuje poskytnúť svojim zákazníkom bezkonkurenčnú ponuku filmov v UHD rozlíšení. Samsung taktiež spolupracuje s Fox Innovation Lab na remastrovaní niekoľkých vybraných scén z filmu Pí a jeho život od režiséra Anga Lee, špeciálne pre SUHD televízor. Okrem toho televízory SUHD využívajú ekologicky šetrnú technológiu, ktorá im zaisťuje prvotriednu úspornosť a spoľahlivosť.

Spoločnosť Samsung taktiež spolupracuje s lídrami v odbore za účelom podpory bezpečného a stabilného rozvoja komplexného UHD ekosystému. Preto Samsung založil tzv. UHD alianciu – koalíciu spoločností, ktoré sa spojili za účelom neustáleho zvyšovania úrovne video zábavy. Nové televízory budú spĺňať nové štandardy, ktoré podporia inováciu v oblasti video technológií vrátane 4K a vyšších rozlíšení, vysokej dynamickej škály, širšieho farebného gamutu a pohlcujúceho 3D audio.

Samsung ponúkne tri nové rady televízorov SUHD – JS9500, JS9000 a JS8500 – vo veľkostiach obrazoviek od 48 do 88 palcov. Zákazníci si tak môžu zaobstarať nielen najlepší možný obraz, ale tiež televízor, ktorý sa najlepšie hodí do ich domácnosti.

Sofistikovaný a zdokonalený zakrivený dizajn

Keď Samsung v roku 2013 po prvýkrát predstavil zakrivené televízory, dramaticky tým obohatil divácky zážitok aj celú sféru domácej zábavy. Inšpirácia myšlienkami súčasného umenia a architektúry vniesla do dizajnu televízorov moderné a minimalistické prvky.

Televízor Samsung SUHD TV JS9500 pôsobí vďaka elegantnému rámu na stene ako umelecké dielo. Model SUHD TV JS9000 vyzerá dokonale z každého uhla pohľadu. Mäkká textúrovaná zadná časť televízora pôsobí štýlovo a dotvára jeho elegantný vzhľad.

S nárastom dopytu spotrebiteľov po zakrivených televízoroch bude Samsung pokračovať v rozšírení portfólia týchto produktov, aby uspokojil potreby a záujmy užívateľov.

Samsung S-UHD TV

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Nové Smart TV mení predstavy o zábave

Novinkou v roku 2015 je operačný systém Tizen, ktorým budú vybavené všetky SMART televízory Samsung vrátane SUHD TV. Otvorená platforma Tizen podporuje webový štandard pre vývoj TV aplikácií. Tizen platforma dokáže ponúknuť nielen veľké množstvo nových funkcií, ale tiež umožňuje ľahký prístup k obsahu a ešte viac integrovanej zábavy a zážitkov. Aj výber obsahu je najširší v histórii.

  • Nové používateľské rozhranie Samsung Smart Hub je ako stvorené pre hru. Celé rozhranie je zobrazené na jedinej obrazovke, ponúka užívateľom prednostne nimi najviac využívaný obsah a odporúča nový na základe ich preferencií.
  • Funkcia Quick Connect automaticky rozpozná smartfóny spárované prostredníctvom technológie BLE (Bluetooth Low Energy). Užívatelia môžu sledovať videá z telefónu na SMART TV jednoduchým stlačením jedného tlačidla. Zároveň môžu na svojom telefóne sledovať televízne programy bez akejkoľvek dodatočnej aplikácie alebo zložitého nastavovania.
  • Samsung Smart TV taktiež svojim majiteľom spríjemňuje vstávanie vďaka funkcii Briefing on TV. Samsung Smart TV spustí budenie, vďaka synchronizácii s inteligentnými mobilnými zariadeniami sa zapne a na svojej veľkej obrazovke zobrazia dôležité informácie: čas, počasie a denný rozvrh.
  • Samsung Smart televízory ponúkajú tiež širokú škálu hier – od klasických až po pokročilé možnosti zábavy. Novinkou v ponuke Samsung je prostredníctvom Playcast možnosť zahrať si na televízoroch hry bez využitia hernej konzoly.
  • Vďaka spolupráci s radom partnerov ponúka platforma Samsung založená na operačnom systéme Tizen oveľa viac obsahu.
  • Všetky televízory Samsung sú na najlepšej ceste k tomu, aby sa od roku 2017 stali súčasťou ekosystému zariadení s Internetom vecí. Kompatibilita systému Tizen s ostatnými zariadeniami umožní televízorom stať sa ovládacím centrom inteligentnej domácnosti.

Samsung Smart TV Tizen

Samsung všestranné 360 Audio – nová éra prémiového zvuku

Audio systém WAM7500/6500 (Ambient Audio) bol vyvíjaný v špičkových audio laboratóriách vo Valencii v Kalifornii. Reproduktory sú vyrobené z prémiových materiálov a ich štýl bude ladiť s akýmkoľvek interiérom. Predstavuje nový koncept reprodukcie zvuku. Nezáleží na tom, ako ďaleko či blízko reproduktorov sa poslucháči pohybujú, všetci sú pohltení rovnako plnohodnotným zvukom. Na rozdiel od konvenčných reproduktorov, ktoré reprodukujú zvuk jedným smerom, nový koncept WAM7500/6500 naplní zvukom celú miestnosť.

Tento prevratný spôsob zvukového prenosu zaisťuje technológia reproduktoru ‚Ring Radiator‘, s ktorej využitím sa zvuk šíri priestorovo (360°) s dokonalým vyvážením výšok i basov

Samsung WAM7500

Zakrivený dizajn soundbaru poslucháča obklopí

Samsung predstavuje zakrivený soundbar v elegantnom a čistom dizajne. Soundbar optimálne dopĺňajú zakrivené televízory rôznych veľkostí od 48 po 78 palcov a prinášajú prémiové audio riešenie pre domácu zábavu, ktoré je možné pripevniť priamo na televízor.

Najnovšie predstavený rad 8500 tiež ponúkne vynikajúci 9.1 kanálový zvuk vďaka stredovému reproduktoru a ďalším postranným (celkovo je ich v soundbare 9), vrátane dvoch umiestnených na koncoch soundbaru. Úžasný divácky zážitok bude umocnený dokonalým počúvaním pohlcujúceho zvuku.

Soundbar sprostredkuje hlbšie basy než konvenčné audio zariadenia vďaka využitiu vlastného patentovaného reproduktora Multi-Air Gap v subwooferi. Užívatelia môžu prehrávať hudbu z mobilných zariadení pomocou Bluetooth, streamovať hudbu vďaka funkcii Multiroom a k dispozícii majú aj bezdrôtové pripojenie k televízoru TV SoundConnect.

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.