Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note EdgeSamsung Galaxy Note Edge bol zrejme najväčším prekvapením na konci minulého roku, keďže spoločnosť predstavila zariadenie s asymetrickým dizajnom a bočným displejom, ktorý tak-nejak pripomína vzdialenú budúcnosť. Avšak, bočný displej sa nachádza na pravej strane telefónu, vďaka čomu tak nejak odpadá šanca, že by si mobil kúpili aj ľaváci. Pretože sa to týka aj mňa, môžem povedať že keď som skúšal Edge na minuloročnej NextGen Expo, nemal som z neho takú radosť ako kolegovia a ďalší fanúšikovia, ktorí sú (bohužiaľ pre mňa/našťastie pre nich) praváci.

Ale Samsung predsa len ukryl do telefónu možnosť ako používať mobil aj v prípade že ste ľavák, ale treba sa k tomu dopracovať v nastaveniach. Presnejšie, ak ste majiteľom Note Edge a ste ľavák, choďte do nastavení „Bočnej obrazovky“ a na konci zoznamu možností nájdete položku Otočiť o 180°. Práve toto je to, čo chcete ako ľavák docieliť. Teraz už len stačí, aby ste mobil používali dolu hlavou, jeho obrazovky sa prispôsobia vašim požiadavkom, ale budete si musieť zvyknúť že S Pen vyťahujete z vrchnej strany a že budete rukou zakrývať fotoaparát do momentu, kým mobil opäť neotočíte do pôvodnej polohy.

Samsung však vie, že načahovať sa za tlačidlami, ktoré sú teraz hore, je rovnaký nezmysel ako predávať zmrzlinu v Grónsku a preto na spodnej časti obrazovky uvidíte vysúvaciu ponuku, ktorá slúži ako náhrada za Home Button, tlačidlo Späť a aj za zoznam posledných aplikácií. Čo ale Samsung nedomyslel, sú bočné tlačidlá na ovládanie hlasitosti. V tomto prípade fungujú tlačidlá presne naopak a hlasitosť zvýšite tým, že stlačíte „spodné“ tlačidlo. Toto by však už mohlo byť vyriešené pri Galaxy S Edge, ktorý má ponúknuť dva bočné displeje na oboch stranách mobilu.

//

Galaxy Note Edge Rotate 180

//

*Zdroj: AndroidCentral

Dnes nejčtenější

.