Zavřít reklamu

Google Play MusicMajiteľom telefónu s Androidom nemusí byť zrovna používateľ Windowsu, keďže aj viacerí majitelia MacBooku používajú mobil s Androidom. Mohli by sme viesť dlhé diskusie o tom, prečo v ich vreckách nenájdeme iPhone, ale o tom dnešný článok nie je. Dnes sa totiž pozrieme na to, ako môžete presunúť hudbu z iTunes do Androidu rýchlo a jednoducho, čo oceníte práve ak ste užívateľom systému OS X a namiesto iPhonu používate mobil s Androidom, napríklad Samsung Galaxy Alpha. Návod na synchronizáciu hudby je prekvapivo jednoduchý, ale verím, že týmto niekomu pomôžem.

Riešenie totiž pochádza priamo od Googlu a ak ste majiteľom Macu, stačí ísť na webovú stránku Google Play Music (http://music.google.com) a v sekcii Moja knižnica kliknite na oranžové tlačidlo Nahrať hudbu. Objaví sa nová stránka s odkazom na stiahnutie tzv. Správcu hudby a to je to, čo potrebujete. Stiahnite ho, nainštalujte ho a prihláste sa k svojmu profilu, čo môže byť trochu komplikovanejšie pokiaľ používate overovanie dvoma krokmi.

Google Play správca hudby

Program je bežne nastavený tak, aby bol spustený na pozadí, ale pokiaľ vám z nejakého dôvodu prekáža, že permanentne sleduje iTunes, môžete ho jednoducho vypnúť a zabrániť, aby sa program spúšťal po zapnutí Macu. K tejto možnosti sa dopracujete kliknutím na slúchadlá a v novej ponuke vyberiete Predvoľby. Tu si môžete nastaviť všetko potrebné, ale keď chcete iba zabrániť spúšťaniu správcu hudby pri spustení Macu, choďte do sekcie Rozšírené a tu deaktivujte spomínanú možnosť.

Google Play správca hudby

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Zásadnou výhodou programu je však, že vás ničím neruší a jediné, čo môže prekážať, je spomalenie internetového pripojenia, čo však pocítite len keď máte slabšie pripojenie. Nahrávanie hudby do Google Play Music funguje totiž automaticky po tom, ako pridáte akúkoľvek hudbu do svojej hudobnej knižnice a dokáže nahrať bez problémov všetku hudbu, ktorú ste pridali do iTunes v čase, kedy bol Správca hudby od Googlu vypnutý. Nakoniec, je čas povedať si trochu o výhodách – správca vám umožní stiahnuť si vašu kompletnú hudobnú knižnicu na akékoľvek zariadenie, na ktorom ste prihlásený k svojmu profilu a tiež vám umožní stiahnuť si hudbu, ktorú ste si kúpili v obchode Google Play. V mojom prípade je to 19 skladieb, respektíve 1 album a 2 single. Nepredstavuje to však žiadny zásadný problém, keďže Google Play Music umožňuje užívateľom nahrať do cloudu zadarmo až 20 000 skladieb. Táto hudba je okamžite dostupná na vašom mobile s Androidom a pokiaľ si ju chcete stiahnuť pre offline počúvanie, stačí skrátka stlačiť tlačidlo pre jej stiahnutie.

Google Play Music

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.