Zavřít reklamu

Emergency ModeKaždý deň, každému z nás, sa môže prihodiť nejaké nešťastie. A keďže väčšina z nás už vlastní nejaký ten smartfón, stáva sa z neho prístroj, ktorý nám môže naozaj pomôcť pri kritických situáciách a dokonca nám môže zachrániť život. Preto sa Samsung rozhodol do najnovších modelov pridať funkciu Tiesňový režim. Ten kombinuje režim extrémnej úspory batérie s núdzovými funkciami – zmení vám domovskú obrazovku na čiernobielu, aby ste ušetrili čo najviac batérie, a pridá ikonky s dôležitými funkciami – je tu možnosť zapnúť baterku, tiesňový alarm, telefón, internet, Mapy Google a tiež možnosť zdieľať svoju polohu pomocou správy. A samozrejme veľké tlačidlo s možnosťou vykonať tiesňový hovor.

Na obrazovke tiež vidíte stav batérie a odhad, ako dlho bude trvať, než sa vám váš núdzový telefón vybije. Pokiaľ máte 32% batérie, Galaxy Alpha vám vydrží ešte 3 dni a 14 hodín, kým sa úplne vybije. Výdrž batérie sa samozrejme líši v závislosti od mobilu, keďže každý smartfón má inú batériu. Ako môžete tento režim zapnúť?

  1. Stlačte a držte Power Button na pravej strane mobilu asi 3 sekundy
  2. V menu s možnosťami kliknite na Núdzový režim
  3. Akceptujte podmienky
  4. Potvrďte aktiváciu režimu (alebo si prečítajte, čo ponúka)
  5. Čakajte, kým sa režim zapne a načíta

Emergency ModeEmergency Mode

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Takýmto spôsobom ste si režim aktivovali. Ako ho však môžete deaktivovať? Existujú dve možnosti. Prvá možnosť je identická s prvými dvoma krokmi návodu na aktiváciu – teda stlačte a držte Power Button a v menu opäť kliknite na Núdzový režim. Alternatívnou možnosťou je odomknúť obrazovku, kliknúť na tri bodky v pravej hornej časti obrazovky a tu kliknite na možnosť Deaktivovať núdzový režim. Takto môžete režim deaktivovať, keď sa vám už podarilo dostať sa z nepriaznivej situácie a môžete sa už pokojne pripojiť k Facebooku alebo posielať SMS správy.

Galaxy Alpha Emergency Mode

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.