Zavřít reklamu

smartthings_conaUž je to tak. Samsung plánuje behom nasledujúcich dvoch rokov presedlať na inteligentnú elektroniku a aj keď sa pred 10 rokmi zdalo nemožné, že by ste z práce na diaľku skontrolovali, či ste doma zhasli svetlo pred odchodom, dnes to už je celkom bežná vec. A tomuto trendu sa bude prispôsobovať čoraz väčšie množstvo spotrebičov, ktoré používame každý deň, či už je to pračka, chladnička, vysavač alebo klimatizácia. To všetko bude behom 2 rokov možné ovládať vašim telefonom alebo dokonca vašimi hodinkami, keďže už tie najnovšie od Samsungu majú vlastnú SIM kartu.

Ale je treba zabezpečiť, aby v tom bol nejaký poriadok a práve tento účel spĺňa Samsung SmartThings hub, ktorý vám umožní prepojiť všetku domácu inteligentnú elektroniku s vašim mobilom alebo hodinkami tak, že jednoducho danú elektroniku prepojíte s hubom. Všetko to bude fungovať podobným štýlom ako keď si kúpite zostavu bezdrôtových reproduktorov, napríklad Harman Kardon OMNI a prepojíte si ich s vašim WiFi routerom. V tomto prípade však prepojíte spotrebiče s bielou krabičkou, ktorú si umiestnite ideálne čo najbližšie k WiFi routeru. Môže sa zdať, že to zbytočne zaberie priestor okolo zásuviek, ale nie je to tak.

SmartThings

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

V skutočnosti vám práve toto umožní kontrolovať elektroniku aj na diaľku bez nutnosti byť pripojený k vašej domácej WiFi-ne. Hub si spojíte s aplikáciou, kde už môžete sami jednoducho konfigurovať inteligentnú elektroniku, ktorá sa začne objavovať v budúcich mesiacoch a rokoch predávať. A ako bonus môžeme čakať, že to všetko budeme ovládať hlasom, takže už to nebude vyzerať bláznivo, keď v aute zrazu poviete, že chcete otvoriť garážové dvere a zapnúť kúrenie, pretože je vonku -10°C. Samotný hub sa začne predávať behom tohto roku za pomerne nízku cenu, aj keď to bude základný stavebný kameň vašej budúcej inteligentnej domácnosti.

Samozrejme, chcieť si vybudovať inteligentnú domácnosť je zaujímavý nápad, ale čo všetko si vlastne prepojíte? Na tohtoročnom veľtrhu CES sa objavilo množstvo inteligentnej elektroniky, ktorá siaha od časovaných zásuviek cez garážové dvere až po alarmy, ktoré sledujú pohyb a upozornia vás naň pomocou notifikácie. Pokiaľ by sme zachádzali do detailov, tak to sú inteligentné zámky, termostaty, reostaty, spínače, žiarovky, kamery, pohybové senzory, alarmy, detektory požiaru, detektory úniku vody, detektoru vlahy, reproduktory alebo dokonca fitnes náramok Jawbone UP24. A do budúcna je možné čakať podporu ďalšej elektroniky, kam už budú patriť pračky, chladničky, mikrovlnky(?), sporáky, skrátka všetko na čo si zmyslíte a čo môže byť nejakým spôsobom inteligentné. Potenciál do budúcnosti je teda skutočne veľký a navyše ako sami vidíte, nemusíte si ho prepájať so zariadeniami od Samsungu. Otvorenosť platformy potvrdzuje aj fakt, že aplikáciu SmartThings si môžete stiahnuť aj na iPhone, nie len na Galaxy.

Pokiaľ teda plánujete budovať inteligentnú domácnosť, už teraz si môžete stiahnuť aplikáciu pre Android, iPhone alebo Windows Phone.

SmartThings Galaxy S5

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.