SanDisk A1

Těchto 5 launcherů vám pomůže zapomenout na TouchWiz

| Kategorie:Smartphony
Diskuze

TouchWizTouchWiz. Při pomyšlení na toto slovo se některým vybaví grafická nadstavba od Samsungu plná užitečných vychytávek, no jiným však na mysl bohužel přijdou věci jako “pomalý Android”, “neustálé sekání” a “celková neplynulost”. Ať už patříte k jakékoli z obou vyjmenovaných skupin lidí a vlastníte zařízení od Samsungu, dost možná se časem může stát, že Vás TouchWiz a jeho grafické prostředé jako takové jednoduše přestane bavit a budete se shánět po nějaké náhradě.

A pokud zrovna nemáte v plánu do zařízení nahrávat jinou ROM s čistým Androidem, lze situaci vyřešit úplně jednoduše – pomocí launcherů, které jsou většinou volně dostupné na Google Play a kompletně změní vaši domovskou obrazovku, a to někdy dokonce až tak, že budete mít pocit, jako byste v ruce drželi úplně jiné zařízení. Naneštěstí je jich aktuálně k dispozici tolik, že výběr jednoho ideálního může být časove velice náročná záležitost, no my jsme pro Vás vybrali 5 těch podle nás nejlepších a nejzajímavějších, ze kterých si každý rozhodně minimálně jeden oblíbí.

Nokia Z Launcher
Chcete otevřít aplikaci, kterou nemáte na hlavní obrazovce. Co uděláte? No, normálně by asi přišlo na řadu kliknutí na menu a následné procházení několika stránkami aplikací. S Z Launcherem přímo od Nokie však stačí na home screen jednoduše nakreslit první písmeno aplikace, otevře se výběr s aplikacemi začínajícími na vybrané písmeno a… to je vše. A čím více budete danou aplikaci používat, tím větší je pravděpodobnost, že se Vám zanedlouho začne objevovat v horní části celého seznamu. To samozřejmě není vše, Z Launcher mimo to nabízí řadu dalších možností přizpůsobení a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ať si na hlavní plochu nahážete třeba úplně všechno, pořád bude vypadat poněkud čistě.

Z Launcher si můžete stáhnout z odkazu zde.

Z LauncherZ LauncherZ Launcher

Zeam
Je-li rychlost Vašeho smartphone obdobná té, se kterou se i na těch novějších PC (nejen) načítá GTA:IV, Zeam bude pravděpodobně jako launcher ta nejlepší volba. Proč? Ve zkratce nenabízí tento launcher skoro nic, ale to je právě to. Velmi výrazně totiž zrychlí vaše zařízení, dokonce i v případě, že běžíte na Androidu 2.3 či nižším, a to je co říct! Je-li u Vás tedy plynulost systému na prvním místě, Zeam se zdá být jako perfektní volba.

Zeam si můžete stáhnout z odkazu zde.

ZeamZeamZeam

Next Launcher
Launcher, při kterém Vám z displaye vyleze prakticky všechno, ať už je to ikonka Google Chrome na ploše nebo Ozzy Osbourne z hudebního přehrávače, je to prostě venku. Tedy, ve 3D, takovým dojmem totiž působí propracovaný Next Launcher. Nepochybně něco pro lidi, kteří mají rádi změnu, a to ve velkém, za tento futuristický launcher si však budete muset připlatit, a to necelých 400 Kč, ale řekněme si na rovinu, při pohledu na možnosti přizpůsobení, ze kterých vyplývá, že lze přispůsobit vlastně úplně všechno, nestojí to opravdu za to?

Next Launcher si můžete zakoupit zde. Trial verzi postrádající některé funkce si pak můžete zdarma stáhnout z odkazu zde.

Next LauncherNext LauncherNext Launcher

Google Launcher
Jednoduchý, čistý, rychlý. I tak by se dal popsat oficiální launcher od Google, který používají zažízení s čistým Androidem a nově ho můžete mít i Vy na svém Samsung Galaxy. Na druhou stranu nenabízí tolik možností pro přizpůsobení, hlavním lákadlem tohoto launcheru jsou však nepochybně Chytré karty, které je možné přidat přímo na plochu a ušetřit si tak několik zbytečných kliků.

Google Launcher si můžete stáhnout z odkazu zde.

Google LauncherGoogle LauncherGoogle Launcher

Nova Launcher
Mnohými označován jako nejlepší z nejlepších, a sám za sebe mohu říci že právem. Nova Launcher od TeslaCoil nabízí více funkcí, než snad jakýkoli jiný launcher a pořádně si pohrát s jeho nastavením je něco, na co pouhých deset minut prostě stačit nebude. Od nastavování mřížky plochy, přes úpravy doku, barevná schémata a různorodé efekty posouvání až třeba po nastavení klíčového slova pro hlasové vyhledávání Google, to vše tedy v Nova Launcheru. A v případě, že pro Vás není problém vytáhnout z peněženky 90 Kč (asi 3 Eura), můžete si zakoupit i Prime verzi, se kterou budete moci využívat spousty exkluzivních featur, včetně např. gest. A co se rychlosti týče, je Nova Launcher jednoznaně bezkonkurenční.

Nova Launcher si můžete stáhnout z odkazu zde.

Nova LauncherNova LauncherNova Launcher

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung Galaxy S9 by mohl nabídnout v porovnání s loňským modelem zase o něco větší baterii
Galaxy S9 přichází. Samsung jeho premiéru naplánoval na konec února
Galaxy S9 Infinity display icon
Galaxy S9 měl údajně nabídnout přepracovaný design, Samsung nakonec od plánů upustil
Majitelé smartphonů od Samsungu jsou se svými telefony spokojeni více než Apple uživatelé s iPhony
Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung jde proti proudu. U Galaxy S9 se nezaměří odemykání obličejem, ale zdokonalí skener oční duhovky
Samsung Galaxy A8+ (2018) se ukazuje v plné parádě na prvním videu
Samsung zveřejnil manuál k chystaným Galaxy A8 i A8+ a prozradil tak o nich všechny novinky
Je to (takřka) oficiální. Modely Galaxy A dostanou v příštím roce skutečně označení Galaxy A8 a A8+
Podívejte se, jak by mohl vypadat chystaný Samsung Galaxy J2 Pro
Kupte si raději Galaxy S8, S8+ či Note8 než iPhone X od Applu, vyplývá z výsledků testů od Consumer Reprots
Samsung Galaxy S9 se nakonec nepředstaví tak brzo, jak spekulace původně naznačovaly
V těchto barevných variantách se za pár týdnů představí Samsung Galaxy A8 a A8+
Samsung Galaxy S9 by mohl dostat obří úložiště s kapacitou 512 GB
Galaxy S9 Infinity display icon
Tohle jsou všechny barevné varianty, ve kterých se představí Samsung Galaxy S9
Po poslední aktualizaci systému přestalo u některých modelů Galaxy S8 a S8+ fungovat rychlé nabíjení
Samsung v Číně oficiálně představil nadupané “véčko” W2018 s unikátním fotoaparátem
Tento smartphone má bezrámečkový 6″ FHD+ displej, 6GB RAM,obří baterii, Face ID a stojí jen 6 400 Kč
Samsung si patentoval autentizaci uživatele pomocí skenu jeho dlaně