Zavřít reklamu

Samsung Virtual FlameNa tohtoročnom veľtrhu CES nám Samsung odprezentoval zaujímavú myšlienku. Nejednalo sa až tak o technologický produkt ako o zaujímavé a užitočné rozšírenie niečoho, na čo sme dnes už celkom zvyknutí. Samsung totiž upozornil na technológiu Virtual Flame, ktorá vám na indukčnom sporáku ukáže, že je zapnutý a to celkom zaujímavým spôsobom. Namiesto toho, aby vám to signalizovala samotná plocha sporáku, odráža svetlo od strednej LED-ky tak, že sa virtuálny oheň premieta priamo na panvicu alebo hrniec.

Jednak je to viditeľné aj z diaľky a jednak nám to naznačuje, že technologickí giganti to s technológiami nepreháňajú tak, aby zabudli na tradičné veci. Aj keď, to nám naznačil už minulý rok tým, že predstavil Retro sporák, ktorý si to namieril na ruský trh. Ako som však spomenul vyššie, stvárnenie ohňa je pre kuchárov oveľa lepšie, než svietiaca LED-ka pod sklom, s ktorou môžete mať pri väčších hrncoch a panviciach problémy. Samsung uznal, že mnohí ľudia mali s doterajšími indukčnými sporákmi problémy a technológia bola podľa neho skôr posun vzad, ako vpred. Stvárnenie ohňa je preto podľa neho veľmi dobré riešenie, keďže vizualizácia sa môže meniť v závislosti od nastavenia sporáku. Čím je teplota vyššia, tým je oheň väčší s jasnejší, čo pripomína tradičný sporák. Celkovo je takto naprogramovaných 15 rôznych úrovní.

Samotná technológia však nie je veľmi nová. Samsung ju odprezentoval prvýkrát v USA už pred pol rokom, v júni/červnu 2014. Vtedy predstavil sporák Slide-In Range vrámci svojej Chef Collection, pričom jeden z modelov disponoval technológiou Virtual Flame. Za pol roka sa technológia podľa jeho slov uchytila a ľudia majú o takýto typ sporákov oveľa väčší záujem, než o bežné indukčné sporáky. A ako to vlastne celé funguje? V prvom rade, je to hra so svetlom. Virtuálny oheň je vlastne odrazom svetla, ktoré vydáva LED-ka ukrytá pod povrchom indukčného sporáku. Samsung musel predtým vyriešiť zopár dôležitých technických problémov. Mimo iného bolo treba zabezpečiť, aby LED-ky vydržali veľmi vysoké teploty a ďalej ich bolo treba správne nakloniť tak, aby bol oheň realistický. A samozrejme, predchádzalo tomu dlhodobé testovanie, aby sa podarilo vyvinúť „ten správny oheň“.

// < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ //*Zdroj: SamsungTomorrow

Témata: , , , ,

Dnes nejčtenější

.