Zavřít reklamu

Samsung GALAXY A5Telefóny Samsung Galaxy A by sa u nás mali začať predávať niekedy na prelome januára/ledna a februára/února, pričom na náš trh zavítajú najprv novinky Galaxy A3 a Galaxy A5. Ale ako ste sa mohli sami na našom webe dozvedieť, séria pozostáva z troch modelov a najvyšším z nich je model A7, so sériovým označením SM-A700. Tento model je však veľmi špecifický, je to doposiaľ najtenší smartfón od Samsungu a so svojou hrúbkou 6,3 mm zároveň prekonáva iPhone 6 Plus, ktorý má podobné rozmery (7,1 mm).

Podobne ako obrovský iPhone, aj Galaxy A7 má 5.5-palcový displej Full HD displej. Narozdiel od iPhonu však využíva pokročilejší AMOLED displej, čo je radostnou správou pre jeho budúcich majiteľov, nakoľko jeho displej ponúkne kvalitnejšie farby a zároveň si udržuje nižšiu spotrebu, než LCD. Okrem toho ponúka 64-bitový procesor Snapdragon 615 s ôsmimi jadrami a frekvenciou 1.5 GHz, 2 GB RAM, 13-megapixelový zadný fotoapartá a 5-megapixelový fotoaparát na selfie, a nakoniec batériu s kapacitou 2 600 mAh, ktorú Samsung vtesnal do extrémne tenkého tela. Samsung Galaxy A7 si zachováva rovnaký dizajn ako zvyšok série, teda od neho môžeme čakať celohliníkové unibody telo bez možnosti vymeniť batériu, len tentoraz je to telo väčšie a tenšie. A podobne ako zvyšné modely, ponúkne Android 4.4.4 KitKat, ale Lollipop je už na ceste.

Samsung Galaxy A7 sa začne v Malajzii predávať za skutočne atraktívnu cenu 400 dolárov, čo by tradične znamenalo, že by nás telefón v Európe mohol vyjsť 400 až 450€. Bohužiaľ, naše zdroje vyvrátili, že by Samsung plánoval predávať Galaxy A7 aj u nás, aspoň nie v prvých mesiacoch. My, česi a slováci, si musíme vystačiť s modelmi A5 a A3. Inak to nie je ani v prípade modelov Galaxy E5 a Galaxy E7, naše zdroje rovnako potvrdili, že telefóny sú určené skôr pre Áziu ako pre Strednú Európu. Ale nikdy nehovor nikdy a niektoré modely by sme mohli predsa len uvidieť, zahájenie predaja Galaxy E7 v polovici februára/února či začiatkom marca/března by našu redakciu rozhodne prekvapilo a potešilo.

Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: AndroidPortal

Dnes nejčtenější

.